Anglicy mocno krytykują trenera. Dzięki Euro 2024 może zostać... rycerzem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Charlotte Wilson/Offside/Offside via Getty Image / Na zdjęciu: Gareth Southgate
Getty Images / Charlotte Wilson/Offside/Offside via Getty Image / Na zdjęciu: Gareth Southgate
zdjęcie autora artykułu

Praca Garetha Southgate'a jest często krytykowana, a gra reprezentacji Anglii na Euro 2024 nie zachwyca. Już niedługo selekcjoner może jednak zostać wyróżniony.

Stanie się tak w przypadku wygrania przez reprezentację Anglii trwających w Niemczech mistrzostw Europy. Według "The Telegraph" w przypadku triumfu Synów Albionu w turnieju Gareth Southgate zostanie mianowany rycerzem.

Trener nie straci szansy na to wyróżnienie w przypadku braku końcowego zwycięstwa w Euro 2024. Wtedy jednak na tytuł "sir" prawdopodobnie będzie musiał poczekać.

Szkoleniowiec był już bliski dostąpienia tego zaszczytu w czasie Euro 2020. Wówczas w finale mistrzostw Starego Kontynentu Anglicy przegrali z Włochami w rzutach karnych. Przeciwnicy mianowania Southgate'a tytułem honorowym przywoływali aferę podatkową z jego udziałem.

53-latek prowadził drużynę narodową w 100 meczach. Tylko dwóch selekcjonerów Synów Albionu może pochwalić się lepszym wynikiem. Są to: Walter Winterbottom (141) oraz Sir Alf Ramsey (113).

Bilans Southgate'a to 63 zwycięstwa, 20 remisów i 17 porażek. W półfinale Euro 2024 prowadzona przez niego drużyna zmierzy się z Holandią. Zwycięzca tego spotkania zagra w wielkim finale z Hiszpanią, która pokonała w spotkaniu półfinałowym Francję 2:1.

Czytaj także: Dudek bez owijania w bawełnę. "Próbuje ratować Anglię" Jordan Pickford stanie przed wielką szansą. Może pobić wynik Ikera Casillasa

ZOBACZ WIDEO: "Prosto z Euro": Gorzkie słowa o Cristiano Ronaldo. "Osłabił reprezentację Portugalii"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty