Najpierw ogłosił zakończenie kariery, a teraz ma dołączyć do Barcelony

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Photo by Matteo Ciambelli / DeFodi Images via Getty Image / Na zdjęciu: Robert Lewandowski podczas treningu FC Barcelony
Getty Images / Photo by Matteo Ciambelli / DeFodi Images via Getty Image / Na zdjęciu: Robert Lewandowski podczas treningu FC Barcelony
zdjęcie autora artykułu

Hansi Flick prawdopodobnie będzie miał mocne wsparcie w swoim sztabie szkoleniowym w Barcelonie. Niemiec namówił do współpracy byłego gracza Barcy, Bayernu Monachium i Liverpoolu.

Thiago Alcantara zgodził się dołączyć do sztabu szkoleniowego Hansiego Flicka i pomóc nowemu trenerowi FC Barcelony w jego pierwszych miesiącach pracy w klubie La Liga - poinformował w środę (10 lipca) na X dziennikarz katalońskiego "Sportu", Toni Juanmarti.

Według doniesień z obozu Barcy, 33-letni Alcantara, który tego lata oficjalnie zakończył karierę zawodniczą, przyjął propozycję współpracy z Flickiem, ale jednocześnie nie zamierza wiązać się z klubem dłuższym kontraktem.

"Były gracz Barcelony nie chce, by to nowe wyzwanie (ma pełnić rolę asystenta pierwszego szkoleniowca) stało się... jego 'zniewoleniem'. Działacze Dumy Katalonii zastanawiają się teraz, jak to najlepiej przeprowadzić" - dowiedział się Juanmarti.

Do sieci wyciekło nagranie (patrz poniżej), na którym widać, jak Alcantara w środę w godzinach porannych pojawia się w ośrodku treningowym Barcelony.

46-krotny reprezentant Hiszpanii po sezonie 2023/24 niespodziewanie ogłosił zakończenie kariery piłkarskiej, w trakcie której reprezentował barwy takich klubów jak m.in. Barcelona (w latach 2009-13), Bayern Monachium (2013-2020, przez kilka lat występował z Robertem Lewandowskim) i Liverpool (2020-24).

Zobacz: Hansi Flick chce gwiazdę Bundesligi. Barcelona walczy o duży transfer Flick robi swoje porządki w Barcelonie. Ten piłkarz musi odejść

ZOBACZ WIDEO: "Prosto z Euro": Zmierzch Cristiano Ronaldo? Eksperci bez wątpliwości

Źródło artykułu: WP SportoweFakty