Legenda we łzach. Została wyrzucona z boiska

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Juan Manuel Serrano Arce / Na zdjęciu: Marta.
Getty Images / Juan Manuel Serrano Arce / Na zdjęciu: Marta.

Gdy mówisz piłka nożna kobiet, to myślisz Marta. Środowy mecz igrzysk olimpijskich 2024 w Paryżu z Hiszpanią był dla Brazylijki dwusetnym w kadrze. 38-latka nie będzie go jednak dobrze wspominać. Otrzymała czerwoną kartkę i zalała się łzami.

Żeńska piłka nożna nie jest tak popularna jak jej męska odmiana. Jednakże także kobiety mają prawdziwe legendy w swoich szeregach. Bez wątpienia jedną z nich jest Brazylijka Marta Vieira da Silva.

38-latka zawodowo w piłkę gra już 24 lata. W 2000 roku znalazła się w szeregach klubu Vasco da Gama. Przez całą swoją karierę reprezentowała drużyny głównie ze Stanów Zjednoczonych, Brazylii czy Szwecji. Obecnie gra w Orlando Pride.

Choć kobietom wieku się nie wypomina, to w przypadku Marty widmo końca kariery zbliża się nieubłaganie. Wszystko wskazuje na to, że tegoroczne igrzyska olimpijskie 2024 w Paryżu mogą być jej ostatnim wielkim turniejem w roli czynnej zawodniczki.

Brazylia w fazie grupowej najważniejszej sportowej imprezy czterolecia znalazła się z Hiszpanią, Japonią oraz Nigerią. W pierwszym meczu Canarinhos pokonały Nigerię 1:0, z kolei w drugim przegrały z Japonią 1:2.

Decydującym spotkaniem było środowe starcie z Hiszpanią. Dla Marty był to jubileuszowy mecz nr 200 w kadrze. Niestety dla niej zakończył się przedwcześnie, tuż przed gwizdkiem na przerwę.

Brazylijka zobaczyła czerwoną kartkę za bardzo ostry atak wyprostowaną nogą na Olgę Carmonę. Hiszpanka została trafiona w głowę. Załamana Marta ze łzami w oczach opuszczała boisko.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0. Obie bramki dla Hiszpanek padły po przerwie. Wynik otworzyła Athenea del Castillo, a ustaliła Alexia Putellas.

Z każdej grupy do dalszej fazy awansują dwie najlepsze drużyny oraz dwie najlepsze z trzecich miejsc ze wszystkich grup. Przegrana z Hiszpanią 0:2 sprawiła, że nie wszystko jest już w rękach Brazylii, która musi czekać na rozstrzygnięcia w innych spotkaniach.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty