Piątka do przerwy! Rapid brutalnie obija Wisłę [WIDEO]

Twitter / Screen / Polsat Sport / Na zdjęciu: Wisła Kraków nie miała najmniejszych szans w Wiedniu

Złapali ich za gardło i rozszarpali. Rapid Wiedeń szybko przeszedł do konkretów i zaczął demolować Wisłę Kraków w rewanżowym meczu II rundy eliminacji Ligi Europy. Pierwszoligowiec nie miał nic do powiedzenia i już do przerwy było 5:0.

W pierwszym meczu Rapid Wiedeń wygrał z Wisłą Kraków 2:1, ale "Biała Gwiazda" była chwalona. Zespół z drugiego poziomu rozgrywkowego w Polsce stawił czoła najbardziej utytułowanej drużynie w Austrii. Przy odrobinie lepszej skuteczności wynik mógł być dużo bardziej korzystny.

Dlatego też Wisła nie jechała do Wiednia na ścięcie. Tak się przynajmniej wydawało. Trener Kazimierz Moskal mówił na konferencji prasowej, że dopóki będzie 0:0, to Wisła ma szansę na sprawienie niespodzianki.

Problem w tym, że bezbramkowy remis utrzymywał się jedynie do 6. minuty. Wówczas strzelanie rozpoczął Guido Burgstaller, który bardzo szybko skompletował hat-tricka. Do tego trafił Dion Beljo, a w końcówce pierwszej połowy Antona Cziczkana pokonał jeszcze Serge-Philippe Raux-Yao. 5:0 do przerwy, absolutny dramat i obnażenie wszelkich braków Wisły. A przecież mogło być jeszcze gorzej - Rapid miał mnóstwo okazji, nie wykorzystał m.in. rzutu karnego.