Świetny debiut Marchwińskiego w Lecce. Dublet polskiego pomocnika [WIDEO]

YouTube / OGC Nice / Na zdjęciu: gol Marchwińskiego

Filip Marchwiński odszedł z Lecha Poznań i trafił do włoskiego Lecce. Polak w swoim nieoficjalnym debiucie ustrzelił dublet.

Transfer Filipa Marchwińskiego był już od pewnego czasu praktycznie przesądzony. Kwestią, która zastanawiała kibiców było tylko to, do jakiego kraju wyjedzie wychowanek Lecha Poznań. Teraz już wiemy, że 22-latek trafił do Włoch.

"Marchewa" obecnie reprezentuje barwy US Lecce i w niedzielę zadebiutował w nowym zespole. Co prawda był to tylko nieoficjalny mecz towarzyski z OGC Nice, ale jednak należy odnotować bardzo dobry występ Polaka.

Reprezentant kraju pojawił się na boisku w przerwie i po kilkudziesięciu minutach zdobył swoje dwie bramki. Najpierw w 70. minucie umieścił piłkę w niemalże pustej bramce, w dość łatwej sytuacji.

Jego kolejne trafienie przyszło po zaledwie czterech minutach i tym razem było bardziej wymagające, bo Polak musiał się dobrze złożyć do strzału. Ostatecznie jego drużyna przegrała to starcie 2:3.

Co ciekawe, pełne 90 minut w tym spotkaniu rozegrał Marcin Bułka. To właśnie bramkarz naszej kadry wpuścił dwa gole strzelone przez Marchwińskiego. Natomiast on będzie mógł w lepszym humorze wracać do domu, ponieważ ostatecznie to jego zespół wygrał.