Ależ przymierzył! Fenomenalne trafienie na IO w Paryżu

Twitter / Eurosport France / Gol Achrafa Hakimiego w meczu o 3 miejsce IO

Reprezentacja Maroko w znakomitym stylu ograła Egipt w meczu o trzecie miejsce na IO w Paryżu. Ozdobą tego spotkania było cudowne uderzenie Achrafa Hakimiego z rzutu wolnego.

W czwartek w  spotkaniu o brązowy medal turnieju piłkarskiego na IO 2024 doszło do starcia dwóch afrykańskich reprezentacji. Piłkarze Maroka nie pozostawili żadnych złudzeń Egipcjanom i rozbili swoich rywali aż 6:0.

Marokańczycy dobrze rozpoczęli mecz i do przerwy prowadzili 2:0. W drugiej połowie jeszcze podkręcili tempo spotkania i wbili rywalom kolejne cztery bramki. Wynik spotkania po świetnym strzale z rzutu wolnego ustalił Achraf Hakimi.

25-latek w 87. minucie gry podszedł do piłki ustawionej w okolicach 27 metra od bramki rywali. Gwiazdor PSG oddał precyzyjne uderzenie w górny róg bramki, a futbolówka po jego strzale odbiła się jeszcze od słupka. Bramkarz Egiptu próbował interweniować, jednak nie był w stanie sięgnąć piłki.

Maroko sięgnęło więc po brązowy medal, a napastnik tej reprezentacji Soufiane Rahimi zapisał się w historii igrzysk olimpijskich. Został on bowiem pierwszym piłkarzem, który zdobył bramkę w każdym z sześciu meczów turnieju. Przeciwko Egiptowi podwyższył wynik spotkania na 2:0.

W finale IO 2024 zmierzą się reprezentacje Francji i Hiszpanii. Mecz zostanie rozegrany już w piątek (09.08) na Parc des Princes w Paryżu. Początek o godzinie 18:00.