Kane zaskoczył wszystkich. Odmówił podniesienia trofeum [WIDEO]

Twitter / footballontnt / Na zdjęciu: Harry Kane

Harry Kane był kapitanem Bayernu Monachium w sparingu z Tottenhamem Hotspur (3:2). Jego zachowanie wywołało konsternację wśród kibiców.

Tottenham Hotspur zdecydowanie lepiej rozpoczął sobotni sparing i objął prowadzenie w pierwszej minucie dzięki Dejanowi Kulusveskiemu. Zresztą reprezentant Szwecji skompletował dublet w drugiej połowie.

Po stronie Bayernu Monachium na listę strzelców wpisali się natomiast Dayot Upamecano, Serge Gnabry i Thomas Mueller. Wymieniona trójka przyczyniła się do zwycięstwa Bawarczyków w meczu towarzyskim w ramach Visit Malta Cup.

W 80. minucie na murawie pojawił się Harry Kane, dla którego było to szczególne spotkanie. Angielski napastnik przejął opaskę kapitana Bayernu. Jego zachowanie odbiło się szerokim echem.

Po zakończeniu meczu kontrolnego organizatorzy chcieli wręczyć kluczowemu graczowi Bayernu puchar za zwycięstwo w rozgrywkach. Kane wymownie pokiwał głową i przekazał gospodarzom, że z szacunku do swojego byłego pracodawcy nie podniesie tego trofeum.

"Kane zignorował okazję zdobycia rzadkiego trofeum i odmówił podniesienia pucharu" - relacjonowali dziennikarze "Daily Mail".

Przez prawie dwie dekady Kane był związany z Tottenhamem i jest legendą londyńskiego klubu. Rok temu był bohaterem sensacyjnego transferu do Bayernu.