Orlen Ekstraliga wystartowała! Ostre strzelanie mistrzyń kraju na początek

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / pogonszczecin.pl  / Na zdjęciu: piłkarki Pogoni Szczecin
Materiały prasowe / pogonszczecin.pl / Na zdjęciu: piłkarki Pogoni Szczecin

Krajowa karuzela kręci się na nowo. Po dwóch miesiącach przerwy wróciła Orlen Ekstraliga. W pierwszej kolejce nowego sezonu zwycięstwo odniosły medalistki poprzednich rozgrywek - Pogoń Szczecin, GKS Katowice oraz Czarni Antrans Sosnowiec.

Premierową serię gier otworzył mecz drużyn, które spotkały się na koniec poprzedniego sezonu i... obie po końcowym gwizdku były rozczarowane. GKS Katowice podejmował Grot SMS Łódź. Podobnie jak 10 czerwca padł tylko jeden gol, lecz tym razem dla ekipy trener Karoliny Koch. Po wrzutce Anity Turkiewicz z lewej strony bramkę na wagę wygranej GieKSy zdobyła w 16. minucie Amelia Bińkowska.

Aż siedem goli zobaczyli kibice w Szczecinie, gdzie mistrzynie kraju - piłkarki Pogoni - zagrały z Górnikiem Łęczna. W 10. minucie wynik otworzyła Martyna Brodzik. W 37. drugą żółtą kartkę za faul obejrzała Aleksandra Drąg, a rzut karny podyktowany za to przewinienie chwilę później wykorzystała Emilia Zdunek. W doliczonym czasie szczecinianki podwyższyły prowadzenie za sprawą Aleksandry Kuśmierczyk, ale błyskawicznie Górnik odpowiedział na to trafieniem Julii Piętakiewicz.

Osiem minut po przerwie na 4:1 dla miejscowych trafiła Emilia Zdunek. W 67. przewagę tę zmniejszyła nowa piłkarka ekipy z Lubelszczyzny - Anna Rędzia, ale ostatnie słowo należało do zespołu trenera Piotra Łęczyńskiego. A dokładniej - do Kornelii Okoniewskiej, która pokonała Sandrę Urbańczyk w 91. minucie gry.

Z kolei we Wrocławiu, po raz pierwszy na stadionie przy ul. Oporowskiej, piłkarki Śląska pokonały AP Orlen Gdańsk 3:0. Wszystkie trafienia miały miejsce w pierwszej części spotkania - w 3. minucie do siatki trafiła Paulina Guzik, w 33. - Julia Jędrzejewska, a w pierwszej doliczonego czasu - Marcelina Buś.

Festiwalem strzeleckim nowy sezon przywitały piłkarki Czarnych Antrans Sosnowiec, które na Stadionie Ludowym wygrały z Pogonią Dekpolem Tczew 5:0. Hat-trickiem popisała się Klaudia Miłek zdobywając bramki w 20., 46. i 49. minucie. Worek z bramkami rozwiązała Daria Kurzawa w minucie szóstej, a zawiązała - Karlina Miksone w minucie 87. golem z rzutu karnego.

A jak radzili sobie beniaminkowie? Dość boleśnie przywitała się z elitą FC Skra Ladies Częstochowa, która przegrała u siebie z byłym beniaminkiem Rekordem Bielsko-Biała 0:2. Już w pierwszej minucie trafienie na swoim koncie miała Martyna Gąsiorek. W 33. minucie prowadzenie drużyny spod Beskidów podwyższyła Klaudia Adamek.

Jeden punkt na przywitanie z Orlen Ekstraligą wywalczyły piłkarki Resovii, które przed własną publicznością zremisowały ze Stomilankami Olsztyn 2:2. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry pierwszej połowy prowadzenie przyjezdnym dała Amelia Gołubska. Chwilę po przerwie wyrównała Marta Miś. W 74. minucie drużyna z Warmii ponownie wyszła na prowadzenie dzięki Alicji Sokołowskiej, ale w ostatniej akcji meczu do remisu doprowadziła Wioletta Florek.

Wyniki 1. kolejki Orlen Ekstraligi:

GKS Katowice - Grot SMS Łódź 1:0 (1:0) 1:0 - Amelia Bińkowska 16'

Pogoń Szczecin - Górnik Łęczna 5:2 (3:1) 1:0 - Martyna Brodzik 10' 2:0 - Emilia Zdunek 38' - z karnego 3:0 - Aleksandra Kuśmierczyk 45+1' 3:1 - Julia Piętakiewicz 45+2' 4:1 - Emilia Zdunek 53' 4:2 - Anna Rędzia 67' 5:2 - Sandra Urbańczyk 90+1'

Śląsk Wrocław - AP Orlen Gdańsk 3:0 (3:0) 1:0 - Paulina Guzik 3' 2:0 - Julia Jędrzejewska 33' 3:0 - Marcelina Buś 45+1'

Czarni Antrans Sosnowiec - Pogoń Dekpol Tczew 5:0 (2:0) 1:0 - Daria Kurzawa 6' 2:0 - Klaudia Miłek 20' 3:0 - Klaudia Miłek 46' 4:0 - Klaudia Miłek 49' 5:0 - Karlina Miksone 87' - z karnego

FC Skra Ladies Częstochowa - Rekord Bielsko-Biała 0:2 (0:2) 0:1 - Martyna Gąsiorek 1' 0:2 - Klaudia Adamek 33'

Resovia Rzeszów - Stomilanki Olsztyn 2:2 (0:1) 0:1 - Amelia Gołubska 45+3' 1:1 - Marta Miś 46' 1:2 - Alicja Sokołowska 74' 2:2 - Wioletta Florek 90+5'

Źródło artykułu: WP SportoweFakty