Szymański zrobił to idealnie. Asysta-marzenie w Turcji

Getty Images / Huseyin Yavuz/ dia images / Na zdjęciu: Sebastian Szymański

Sebastian Szymański zaczął błyszczeć w nowym sezonie. Pomocnik Fenerbahce Stambuł przepiękną asystą przyczynił się do remisu 2:2 z Goztepe SK.

Pod wodzą Jose Mourinho Fenerbahce Stambuł odpadło z eliminacji Ligi Mistrzów, jednak na krajowym podwórku spisuje się bez zarzutu. Drużyna zanotowała drugą z rzędu wygraną na poziomie Super Lig.

Problemy Goztepe SK zaczęły się w doliczonym czasie pierwszej połowy. Najpierw do rzutu karnego wyznaczony został Edin Dzeko. Doświadczony Bośniak swoim golem napędził drużynę gości.

Od pierwszego gwizdka na murawie przebywał Sebastian Szymański. Kadrowicz zaprezentował próbkę swoich umiejętności.

W siódmej minucie doliczonego czasu Szymański posłał fantastyczne podanie z głębi pola w kierunku klubowego kolegi. Pod bramką odnalazł się Youssef En Nesyri, który podwoił prowadzenie ekipy ze Stambułu.

Druga połowa należała do gospodarzy. Koray Gunter oraz Romulo ustalili rezultat meczu Super Lig na 2:2.

Biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, Szymański ma bramkę i dwie asysty w sezonie 2024/25. Występ zawodnika Fenerbahce w sobotę to dobry prognostyk przed wrześniowym zgrupowaniem reprezentacji Polski.

Goztepe SK - Fenerbahce Stambuł 2:2 (0:2)
0:1 - Edin Dzeko (k.) 45+3'
0:2 - Youssef En Nesyri 45+7'
1:2 - Koray Gunter 68'
2:2 - Romulo 90+5'