Łukasz Skorupski rozpoczął sezon mocnym uderzeniem. Kompromitacja Napoli

Instagram / Łukasz Skorupski / Na zdjęciu: Łukasz Skorupski

Łukasz Skorupski obronił strzał z rzutu karnego w meczu Bologni FC z Udinese Calcio. Nie była to interwencja na miarę kompletu punktów. Podopieczni Kosty Runjaicia doprowadzili do remisu 1:1 niewiele później.

Łukasz Skorupski był jedynym Polakiem, który rozpoczął sezon w podstawowym składzie Bologni FC. Kacper Urbański był poza kadrą Rossoblu z powodu kontuzji. Uczestnik Ligi Mistrzów inaugurował rozgrywki na Stadio Renato Dall'Ara, a jego przeciwnikiem było Udinese Calcio. Zebrette zagrali w Serie A po raz pierwszy pod wodzą Kosty Runjaicia - byłego szkoleniowca Pogoni Szczecin i Legii Warszawa.

Polak zatrzymał strzał z rzutu karnego Floriana Thauvina w 68. minucie przy stanie 1:0 dla Bologni. Rzucił się w swoją prawą stronę i świetnie dosięgnął piłkę. Drużyna Skorupskiego nie zgarnęła jednak kompletu punktów. Po interwencji kadrowicza Michała Probierza był jeszcze korner i po nim Lautaro Gianetti główkował na 1:1. Takim wynikiem zakończyło się spotkanie.

Równocześnie na Stadio Marcantonio Bentegodi doszło do niespodzianki. SSC Napoli, grające już pod wodzą Antonio Conte, zostało zdemolowane 0:3 przez Hellas Werona z Pawłem Dawidowiczem w składzie. Polak rozegrał pełną partię, a cała drużyna nie pozwoliła Azzurrim na przeprowadzenie ani jednego skutecznego ataku. Z kolei Hellas po przerwie zadał przeciwnikom aż trzy ciosy.

Dailon Livramento rozpoczął strzelanie w 50. minucie miękkim strzałem obok Alexa Mereta po płaskim dośrodkowaniu Darko Lazovicia. Później do głosu doszedł Daniel Mosquera, który oddał dwa uderzenia do bramki Napoli. W 75. minucie poradził sobie w sytuacji sam na sam po wygranej przez Hellas przebitce w centrum boiska. Już w doliczonym czasie Daniel Mosquera wykorzystał drugą asystę w meczu Darko Lazovicia.

Antonio Conte ma o czym myśleć, ponieważ kompromitacja w lidze nastąpiła kilka dni po wymęczonym w złym stylu awansie w Pucharze Włoch.