Kuriozum w Pucharze Niemczech. Zszedł z boiska i wsiadł do auta. Oto powód

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / Etienne Portmann / Etienne Portmann
Instagram / Etienne Portmann / Etienne Portmann

Do niecodziennej sytuacji doszło w meczu pomiędzy Schott Mainz i Greuther Fuerth w ramach Pucharu Niemiec. Zawodnik gospodarzy Etienne Portmann został zdjęty z boiska w 61. minucie, co nie było w żadnym stopniu podyktowane sprawami sportowymi.

W tym artykule dowiesz się o:

W sobotę (17 sierpnia) odbyły się pierwsze spotkania pierwszej rundy Pucharu Niemiec. W jednej z par zmierzyły się drużyny Schott Mainz (Oberliga, 4. liga) i Greuther Fuerth (2. Bundesliga). Mecz zakończył się zwycięstwem gości (2:0).

Nim sędzia zakończył spotkanie, doszło do sytuacji, która była zaplanowana jeszcze przed meczem. Mianowicie w 61. minucie boisko opuścił zawodnik miejscowych, Etienne Portmann. I nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie powód zmiany.

Jak poinformował "Bild", 26-latek... śpieszył się na ważną uroczystość. Pomocnik miał być świadkiem na ślubie swojego najlepszego przyjaciela, który żenił się z siostrą bliźniaczką dziewczyny Portmanna.

Pierwotnie pojawiały się doniesienia, że Niemiec miał zostać przetransportowany na ślub helikopterem. Szybko informacje te zostały zdementowane. Portmann na uroczystość podróżował samochodem.

"Spieszył się do USC (Urzędu Stanu Cywilnego, przyp. red.), żeby zdążyć podpisać wszystkie papiery. Zdążył. Pojawił się w urzędzie kilka minut przed rozpoczęciem ceremonii - przekazał w mediach społecznościowych Tomasz Urban, dziennikarz Viaplay.

Jako ciekawostkę dodajmy, że we wspomnianym spotkaniu w barwach Greuther Fuerth wystąpił polski obrońca, Damian Michalski.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty