Legia Warszawa z solidną zaliczką. Zobacz obie bramki dla Wojskowych [WIDEO]

Twitter / Polsat Sport / Gol Kramera

Legia Warszawa długo nie mogła sforsować obrony Drity Gnjilane. W drugiej połowie meczu impas strzelecki Wojskowych przełamał Blaz Kramer.

Pierwsza odsłona rywalizacji w Warszawie nie przyniosła bramek. Brakowało też dogodnych sytuacji, a największe emocje dostarczyła kibicom akcja z 29. minuty.

Wówczas wychodzącego na czystą pozycję Migouela Alfarelę sfaulował Hasan Gomda. Zawodnik gości początkowo otrzymał żółtą kartkę. Po chwili arbiter zmienił swoją decyzję na bardziej surową i Ghańczyk musiał opuścić boisko.

Z tych korzystnych okoliczności skorzystali gospodarze. W drugiej połowie zmagań prowadzenie Legii Warszawa dał Blaz Kramer. Napastnik skorzystał ze świetnego dośrodkowania Pawła Wszołka i mocnym strzałem głową pokonał bramkarza.

Na kilka minut przed końcem spotkania kolejny cios przyjezdnym zadał Marc Gual, który dopełnił formalności i wykończył przytomne podanie Ryoyi Morishity.

Zwycięzca tego dwumeczu zagra w fazie ligowej Ligi Konferencji Europy. Legia w poprzedniej rundzie rozgrywek wyeliminowała Broendby (3:2, 1:1), a Drita pokonała Audę (0:1, 3:1 p.d).

Drużyna Goncalo Feio jest liderem PKO Ekstraklasy z dorobkiem 10 punktów po pięciu rozegranych kolejkach. Jedynym zespołem w lidze, który pokonał warszawian, jest Piast Gliwice (2:1).