Olbrzymie zaliczki zespołów Jakuba Piotrowskiego i Tomasza Kędziory

Zdjęcie okładkowe artykułu: Wikimedia Commons / Biser Todorow / Jakub Piotrowski w barwach Ludogorca Razgrad

Jakub Piotrowski i Tomasz Kędziora rozegrali pełne mecze w eliminacjach Ligi Europy. Ich kluby - Ludogorec Razgrad i PAOK - mają praktycznie w kieszeni awans do fazy ligowej. Na własnych stadionach zwyciężyły 4:0.

Jakub Piotrowski zagrał od początku meczu, a także wyprowadził drużynę na boisko jako kapitan. Ludogorec Razgrad konsekwentnie budował przewagę przed rewanżem z CS Petrocub. W 23. minucie Kwadwo Duah strzelił głową na 1:0 dla Ludogorca, a ozdobą meczu było uderzenie na 2:0 Rwana Cruza zza pola karnego. Pomocnik reprezentacji Polski zobaczył żółtą kartkę na początku drugiej części, a w doliczonym czasie Dinis Almeida dwukrotnie skorzystał z asyst Todora Nedelewa i poprawił wynik na 4:0.

Także PAOK trafił do eliminacji Ligi Europy po odpadnięciu z Ligi Mistrzów. W nich na drużynę z Grecji czekało teoretycznie proste zadanie, ponieważ w Salonikach stawili się Shamrock Rovers z Irlandii. Pierwsza bramka padła w czasie doliczonym do pierwszej połowy, a po przerwie PAOK dołożył do przewagi jeszcze trzy gole. Pełną partię w zakończonym wynikiem 4:0 spotkaniu rozegrał Tomasz Kędziora.

Pokaźną zaliczkę w eliminacjach Ligi Europy ma również Maccabi Tel Awiw. Drużyna z Izraela zwyciężyła 3:0 z FK TSC Backa Topola. Do kolejnego zaciętego starcia klubów ze Szwajcarii i Turcji doszło w Thun. FC Lugano zremisowało 3:3 z Besiktasem. Ekipa ze Stambułu prowadziła 3:1, ale gospodarzy było stać na odrobienie strat.

IV runda eliminacji Ligi Europy:

Ludogorec Razgrad - CS Petrocub 2:0 (1:0) PAOK - Shamrock Rovers 4:0 (1:0) Maccabi Tel Awiw - FK TSC Backa Topola 3:0 (1:0) FC Lugano - Besiktas JK 3:3 (1:1) LASK - FCSB Bukareszt 1:1 (1:1) RFS Ryga - APOEL Nikozja 2:1 (2:0) Molde FK - IF Elfsborg 0:1 (0:1) Viktoria Pilzno - Heart of Midlothian 1:0 (0:0) Dinamo Mińsk - RSC Anderlecht 0:1 (0:1) Ferencvarosi TC - Borac Banja Luka 0:0 SC Braga - Rapid Wiedeń 2:1 (1:1)

Źródło artykułu: WP SportoweFakty