Hat-trick Haalanda, powrót Gundogana. Cały mecz Bednarka i rozczarowanie Southampton

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Matt McNulty / Na zdjęciu: Erling Haaland był nie do zatrzymania dla obrońców Ipswich Town

Manchester City efektownie wygrał z Ipswich Town 4:1 w meczu 2. kolejki Premier League, a trzy gole strzelił Erling Haaland. Wysokie zwycięstwo odniósł też Tottenham, a Southampton z Janem Bednarkiem w składzie przegrał z Nottingham Forest.

Tylko bardzo naiwni kibice mogli sądzić, że Manchester City przegra na własnym stadionie z Ipswich Town. Mistrzowie Anglii przegrywali 0:1, ale następnie potrzebowali zaledwie sześciu minut, by zmienić sytuację o 180 stopni. W krótkim odstępie czasu zdobyli trzy bramki i de facto załatwili sprawę. Dwa gole strzelił Erling Haaland, jednego dorzucił Kevin De Bruyne.

Beniaminek nie był w stanie nic zrobić. Manchester City nie grał na pełnych obrotach, to jeszcze nie była mistrzowska forma, a i tak drużyna z Ipswich nie była w stanie nic zrobić. W końcówce Haaland skompletował hat-tricka po mocnym strzale zza pola karnego. Wynik 4:1 i tak jest najmniejszym wymiarem kary.

Ważna rzecz wydarzyła się w 71. minucie, bo na boisku zameldował się Ilkay Gundogan i został owacyjnie przyjęty przez kibiców.

Działo się też na innych stadionach. West Ham United w pięć minut zapewnił sobie zwycięstwo w wyjazdowym meczu z Crystal Palace, Fulham ograło Leicester City, a Tottenham rozbił Everton aż 4:0 - tutaj koszmarnie przy jednej z bramek zachował się Jordan Pickford.

Swój mecz przegrał też Southampton z Janem Bednarkiem w składzie. Polak rozegrał 90 minut przeciwko Nottingham Forest, ale "Święci" nie znaleźli sposobu na defensywę rywala, sami nie ustrzegli się błędu i to goście po końcowym gwizdku cieszyli się z kompletu punktów.

Wyniki:

Crystal Palace - West Ham United 0:2 (0:0) 0:1 Tomas Soucek 67' 0:2 Jarrod Bowen 72'

Fulham FC - Leicester City 2:1 (1:1) 1:0 Emile Smith Rowe 18' 1:1 Wout Faes 38' 2:1 Alex Iwobi 70'

Southampton FC - Nottingham Forest 0:1 (0:0) 0:1 Morgan Gibbs-White 70'

Tottenham Hotspur - Everton 4:0 (2:0) 1:0 Yves Bissouma 14' 2:0 Heung-min Son 25' 3:0 Cristian Romero 71' 4:0 Heung-min Son 77'

Manchester City - Ipswich Town 4:1 (3:1) 0:1 Sam Szmodics 7' 1:1 Erling Haaland (k.) 12' 2:1 Kevin De Bruyne 14' 3:1 Erling Haaland 16' 4:1 Erling Haaland 88'