Błyskotliwy rajd i strzał nie do obrony. Młody Polak pokazał, na co go stać [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / ESPNnl / Na zdjęciu: gol Faberskiego
Twitter / ESPNnl / Na zdjęciu: gol Faberskiego

Jan Faberski doczekał się pierwszego gola na profesjonalnym poziomie. Trafienie zawodnika Jong Ajax było ozdobą meczu z FC Eindhoven (3:0).

W tym artykule dowiesz się o:

Młodzi zawodnicy Ajaksu Amsterdam byli zdecydowanie skuteczniejsi od FC Eindhoven, które na brak sytuacji nie mogło narzekać. Dwubramkową przewagę drużynie przyjezdnych zapewnił Julian Rijkhoff.

Jan Faberski podniósł się z ławki w drugiej połowie. 13 minut po wejściu na boisko młodzieżowy reprezentant Polski przeprowadził błyskotliwą akcję.

Skrzydłowy ruszył z własnej połowy, przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów i upokorzył defensywę rywali. Faberski znalazł się przed polem karnym, po czym celnym uderzeniem zaskoczył bramkarza, ustalając rezultat na 3:0.

Faberski spisuje się coraz lepiej na zapleczu Eredivisie i doczekał się debiutanckiej bramki. Nasi rozmówcy byli zgodni, że 18-latek dysponuje wystarczającym potencjałem, żeby w przyszłości grać w pierwszej drużynie Ajaksu. - Przypomina mi pod pewnymi względami Arjena Robbena - wiesz, co zrobi, wiesz, jaki ruch wykona, ale robi to tak szybko, że obrońca nadal nie może mu się przeciwstawić - zachwycał się Menno Pot (więcej TUTAJ).

FC Eindhoven - Jong Ajax 0:3 (0:1) 0:1 - Julian Rijkhoff 8' 0:2 - Julian Rijkhoff 66' 0:3 - Jan Faberski 80'

Źródło artykułu: WP SportoweFakty