Tabela La Ligi po wygranej FC Barcelony

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Pedro Salado / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Getty Images / Pedro Salado / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Trwa 2. kolejka La Ligi. Po raz drugi na boisko wyszła FC Barcelona, która 2:1 pokonała Athletik Bilbao. W tabeli Blaugrana plasuje się na 2. pozycji.

W tym artykule dowiesz się o:

O takim początku sezonu FC Barcelona marzyła. Drugi mecz i drugie zwycięstwo. Po wygranej na boisku rywala z Valencią 2:1, w sobotni wieczór wicemistrzowie Hiszpanii podejmowali Athletic Bilbao.

Wynik gry otworzył w 24. minucie Lamine Yamal. Chwilę później w słupek uderzył Robert Lewandowski. Goście wyrównali trzy minuty przed przerwą wykorzystując rzut karny.

Po zmianie stron gospodarze szukali zwycięskiego trafienia, kolejny raz w obramowanie bramki uderzył "Lewy", który na kwadrans przed końcem zapewnił swojej drużynie komplet punktów.

W tabeli La Ligi FC Barcelona po wygranej z sześcioma punktami plasuje się na 2. pozycji i tylko gorszym bilansem bramkowym ustępuje sensacyjnemu liderowi Celcie Vigo.

FC Barcelona - Athletic Bilbao 2:1 (1:1) --> RELACJA 1:0 - Lamine Yamal 24' 1:1 - Oihan Sancet (k.) 42' 2:1 - Robert Lewandowski 75'