Kuriozum w Premier League. "Okradł" kolegę z gola

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / premierleague i Ash Donelon/Manchester United via Getty Images / Na zdjęciu: Joshua Zirkzee został złapany na spalonym

Na inaugurację 2. kolejki Premier League doszło do spotkania Brighton and Hove Albion z Manchesterem United. Gospodarze wygrali 2:1, ale wynik mógłby być inny, gdyby nie zachowanie Joshuy Zirkzee.

W ramach 2. kolejki Premier League zmierzyły się dwa zespoły, które na inaugurację wygrały swoje spotkania. Po sobotnim meczu trzy punkty dopisała do swojego dorobku ekipa Brighton and Hove Albion, a Manchester United wyjechał z Amex Stadium z porażką (więcej tutaj).

A mogło być inaczej! W 70. minucie, przy wyniku 1:1, piłkarze gości przeprowadzili bardzo ładną akcję. Strzelał wprowadzony kilka minut wcześniej na boisko Alejandro Garnacho. Piłka zmierzała do siatki, ale dotknął jej jeszcze - na linii bramkowej - Joshua Zirkzee. Holender wykonał wcześniej wślizg i nie mógł już uniknąć kontaktu z piłką.

I właśnie to niepotrzebne dotknięcie stało się przedmiotem analizy systemu VAR. Ostatecznie bramka nie została uznana, bo holenderski napastnik znalazł się na pozycji spalonej.

Radość Garnacho z gola trwała zatem krótko. Na tablicy wyników znów pojawił się rezultat remisowy (1:1), a to oznaczało, że przy 20 minutach gry wszystko jeszcze mogło się wydarzyć. No i stało się! W doliczonym czasie gry trafił dla gospodarzy Joao Pedro i trzy punkty zostały w Brighton.

Tymczasem na sytuację z 70. minuty zareagował trener przyjezdnych, Erik ten Hag. Holender z jednej strony miał żal do swojego napastnika. Z drugiej miał świadomość, że niełatwo było uniknąć kontaktu z piłką.

- Gdyby lepiej rozeznał się w sytuacji, być może mógłby jej uniknąć - stwierdził szkoleniowiec "Czerwonych Diabłów" na konferencji prasowej. - Kiedy wykonujesz już wślizg, nie możesz nic zrobić, nie możesz uniknąć piłki - dodał ten Hag.