Przebudzenie Napoli i zaskoczenie w Rzymie. Polacy grali w Serie A

Instagram / Łukasz Skorupski / Na zdjęciu: Łukasz Skorupski

Piłkarze Napoli strzelili trzy gole Łukaszowi Skorupskiemu, a mecz z Bologną FC zakończył się wynikiem 3:0. Zespół Sebastiana Walukiewicza - Empoli niespodziewanie pokonał 2:1 AS Romę z Nicolą Zalewskim w roli zmiennika.

Napoli wyglądało źle na początku kadencji trenera Antonio Conte. Ledwo awansowało w Pucharze Włoch, a inauguracja w Serie A zakończyła się porażką 0:3 z Hellasem Werona. Po takim rozpoczęciu rozgrywek kibice Napoli mogli obawiać się kolejnego sezonu pełnego rozczarowań. W niedzielę nie zanosiło się na prostsze zadanie, ponieważ Azzurri zagrali z uczestnikiem Ligi Mistrzów - Bologną FC.

W jedenastce z Bolonii nie zabrakło Łukasza Skorupskiego, a do kadry powrócił kontuzjowany do niedawna Kacper Urbański. W czasie doliczonym do pierwszej połowy stało się jasne, że Łukasz Skorupski nie zachowa czystego konta po raz pierwszy w sezonie Serie A, ponieważ pokonał go strzałem Giovanni Do Lorenzo po asyście Chwiczy Kwaracchelii. Gruzin dorzucił później gola na 2:0 w 75. minucie, a wynik na 3:0 ustalił Giovanni Simeone w doliczonym czasie.

AS Roma zagrała na Stadio Olimpico z Empoli FC. W poprzednim sezonie w meczach tych zespołów dużo się działo. Rzymianie zdemolowali przeciwnika 7:0 jako gospodarze, ale na zakończenie sezonu Empoli wygrało na Stadio Carlo Castellani 2:1. Ta niespodzianka dała zespołowi z Toskanii utrzymanie w elicie, a AS Romie nie pozwoliła awansować do Ligi Mistrzów.

W podstawowym składzie Empoli zagrał ponownie Sebastian Walukiewicz. Z kolei Nicola Zalewski rozpoczął mecz na ławce rezerwowych rzymian. Zespół z Toskanii zagrał ambitnie do ostatnich minut w pierwszej połowie, co pomogło w zdobyciu gola strzałem Emmanuela Gyasiego w 45. minucie.

Druga połowa już z Nicolą Zalewskim i drugim golem dla Empoli. Po trafieniu Lorenzo Colombo z rzutu karnego w 61. minucie niespodzianka stała się bardzo realna. Wściekła AS Roma zdążyła tylko poprawić wynik na 1:2 uderzeniem Eldora Szomurodowa.