Wyjątkowy mecz dla piłkarza Bayernu. Jego wyczyn przeszedł do historii

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Stuart Franklin / Thomas Mueller
Getty Images / Stuart Franklin / Thomas Mueller

W meczu VFL Wolfsburg z Bayernem Monachium (2:3) emocji nie brakowało. To spotkanie było wyjątkowe dla Thomasa Muellera, który wszedł na boisko w drugiej części gry.

Vincent Kompany dał doświadczonemu zawodnikowi szansę w 65. minucie rywalizacji. Thomas Mueller zmienił wówczas Sachę Boey'a i tym samym zapisał się w historii Bayernu Monachium.

Dla Niemca był to 474. występ w Bundeslidze, a żaden inny zawodnik tego klubu nie może pochwalić się takim wyczynem. Napastnik wyprzedził w tej klasyfikacji legendarnego Seppa Maiera. Do tej pory obaj mieli po 473 mecze w najwyższej lidze niemieckiej.

Wejście na murawę Muellera dobrze wpłynęło na grę Bawarczyków. Wcześniej potyczka nie układała się po ich myśli. W 20. minucie prowadzenie dało im trafienie Jamala Musiali, ale kolejne dwa gole strzelili rywale.

W drugiej połowie dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Lovro Majer. Następnie na boisku pojawił się były reprezentant Niemiec i Bayern niezwłocznie wyrównał po samobójczej bramce Jakuba Kamińskiego. Decydujący cios zadał Serge Gnabry na osiem minut przed końcem podstawowego czasu gry.

Mueller występuje w klubie od 2000 roku. W jego barwach rozegrał łącznie 709 meczów, w których zdobył 244 bramek i zaliczył 269 asyst. W połowie lipca ogłosił zakończenie kariery reprezentacyjnej.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty