Totalna deklasacja. 12:0 w meczu polskiej ligi

Zdjęcie okładkowe artykułu: Facebook / KKS Czarni Antrans Sosnowiec / Dariusz Koziorowski / Na zdjęciu: piłkarki Czarnych Sosnowiec

32 bramki w pięciu meczach zobaczyli kibice w 3. kolejce Orlen Ekstraligi. Najbardziej okazałe zwycięstwo odniosły piłkarki Czarnych Antrans Sosnowiec, które rozgromiły u siebie Stomilanki Olsztyn aż 12:0.

Zespół trenera Sebastiana Stemplewskiego po pierwszej połowie prowadził "tylko" 3:0 po bramkach Patrycji Sarapaty, Natalii Chudzik i Klaudii Miłej, ale po zmianie stron zaczęła się istna egzekucja. Amelia Chmura na 4:0, Karlina Miksone z karnego na 5:0, Paulina Piksa na 6:0, Zuzanna Grzywińska na 7:0, a była dopiero 69. minuta.

Zabójcze było ostatnie 10 minut, w trakcie których sosnowczanki zdobyły jeszcze pięć goli. Po swojej drugiej bramce w meczu dołożyły Sarapata i Chmura, hat-tricka skompletowała Zuzanna Grzywińska dwukrotnie pokonując Ewę Sikorę, a do tego jeszcze do siatki trafiła 15-letnia debiutantka Zofia Burzan.

Pewną wygraną odniosły mistrzynie Polski. Piłkarki Pogoni Szczecin pokonały u siebie Rekord Bielsko-Biała 4:1. Strzelanie rozpoczęła w 8. minucie Jaylen Crim. W 34. samobójcze trafienie zaliczyła Martyna Cygan i gospodynie podwyższyła prowadzenie. Gola kontaktowego i jednocześnie honorowego dla bielszczanek zdobyła w 65. minucie Katarzyna Jaszek. Jedenaście minut później gola na 3:1 dla Pogoni zdobyła Kornelia Okoniewska, a w 84. jeszcze raz miało miejsce trafienie samobójcze. Tym razem Małgorzaty Lichwy.

Pierwsze zwycięstwo w sezonie odniósł Grot SMS Łódź pokonując na wyjeździe beniaminka - Resovię Rzeszów 4:1. W trzeciej minucie wynik otworzyła Patrycja Balcerzak. W 27. prowadzenie gości podwyższyła Katie Lampen, a w 58. Paulina Filipczak. Dziesięć minut później po rzucie rożnym bramkę dla "Pasów" zdobyła Marta Miś, ale ostatnie słowo należało do łodzianek i ponownie Filipczak.

Srogą lekcję od wicemistrzyń kraju, czyli GKS-u Katowice, dostał drugi z beniaminków - Skra Częstochowa. W szóstej minucie worek z bramkami rozwiązała Gabriela Grzybowska, a w 20. trafienie dołożyła Marlena Hajduk. A potem strzelała już tylko Nicola Brzęczek. Jeszcze w pierwszej połowie ustrzeliła hat-tricka - na listę strzelczyń wpisała się w 23., 26. i 38. minucie, a potem dołożyła jeszcze jedną bramkę w doliczonym czasie drugiej połowy. Honorowego gola dla ekipy spod Jasnej Góry zdobyła Marianna Litwiniec.

Pewne zwycięstwo odniósł też Śląsk Wrocław, który wygrał przy Oporowskiej z Pogonią Dekpol Tczew 3:0. Pięć minut przed przerwą prowadzenie WKS-owi dała Karolina Gec. W 83. minucie podwyższyła je Katarzyna Musiałowska, zaś w czwartej minucie doliczonego czasu Gec trafiła raz jeszcze.

Spotkanie AP Orlenu Gdańsk z Górnikiem Łęczna zostało przełożone ze względu na powołania dla zawodniczek z ekipy z Trójmiasta do reprezentacji Polski U18.

Wyniki 3. kolejki Orlen Ekstraligi

Czarni Antrans Sosnowiec - Stomilanki Olsztyn 12:0 (3:0) 1:0 - Patrycja Sarapata 8' 2:0 - Natalia Chudzik 29' 3:0 - Klaudia Miłek 33' 4:0 - Amelia Chmura 53' 5:0 - Karlina Miksone 57' - z karnego 6:0 - Paulina Piksa 61' 7:0 - Zuzanna Grzywińska 69' 8:0 - Patrycja Sarapata 80' 9:0 - Amelia Chmura 81' 10:0 - Zuzanna Grzywińska 82' 11:0 - Zofia Burzan 84' 12:0 - Zuzanna Grzywińska 86'

Pogoń Szczecin - Rekord Bielsko-Biała 4:1 (2:0) 1:0 - Jaylen Crim 8' 2:0 - Martyna Cygan 34' - sam. 2:1 - Katarzyna Jaszek 65' 3:1 - Kornelia Okoniewska 76' 4:1 - Małgorzata Lichwa 84' - sam.

Resovia Rzeszów - Grot SMS Łódź 1:4 (0:2) 0:1 - Patrycja Balcerzak 3' 0:2 - Katie Lampen 27' 0:3 - Paulina Filipczak 58' 1:3 - Marta Miś 68' 1:4 - Paulina Filipczak 88'

FC Skra Ladies Częstochowa - GKS Katowice 1:6 (0:5) 0:1 - Gabriela Grzybowska 6' 0:2 - Marlena Hajduk 20' 0:3 - Nicola Brzęczek 23' 0:4 - Nicola Brzęczek 36' 0:5 - Nicola Brzęczek 38' 1:5 - Marianna Litwiniec 87' 1:6 - Nicola Brzęczek 90+3'

Śląsk Wrocław - Pogoń Dekpol Tczew 3:0 (1:0) 1:0 - Karolina Gec 40' 2:0 - Katarzyna Musiałowska 83' 3:0 - Karolina Gec 90+4'