Podał statystyki Lewandowskiego z meczu z Chorwacją. Zatrważające

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Piotr Nowak / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
PAP / Piotr Nowak / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Reprezentacja Polski przegrała wyjazdowy mecz Ligi Narodów UEFA z Chorwacją 0:1. Nie był to udany występ dla Roberta Lewandowskiego. Świadczą o tym statystyki, które w studiu Kanału Sportowego podał Mateusz Borek.

Reprezentacja Polski z Osijeku wyjechała bez punktów. Chorwaci wygrali 1:0 po pięknym trafieniu z rzutu wolnego, którego autorem był Luka Modrić. Polacy nie zdołali odrobić strat i to pomimo tego, że pełne 90 minut rozegrał Robert Lewandowski.

36-letni napastnik FC Barcelony tego występu nie może zaliczyć do udanych. Świadczą o tym statystyki, które w studiu Kanału Sportowego przedstawił Mateusz Borek.

Podczas audycji dziennikarz zadał zagadkę swoim towarzyszom w studiu. Pytanie brzmiało, w której minucie Lewandowski po raz pierwszy dotknął piłkę. Odpowiedź może szokować: była to siedemnasta minuta meczu.

- Przez pierwszy kwadrans nie był ani razu przy piłce. Druga informacja dotycząca Roberta z tego meczu. Nie miał kontaktu z piłką na połowie przeciwnika przez pierwsze 30 minut. A w polu karnym przeciwnika przez pierwsze 45 minut - powiedział Borek.

- W zasadzie zapamiętam go z tego meczu z jednej sytuacji, gdy fenomenalnie w stylu Zidane'a przyjął piłkę - dodał komentator.

Dodajmy, że według statystyk Polska w całym spotkaniu oddała 11 strzałów, celne były tylko dwa.

Po dwóch meczach Ligi Narodów UEFA Polska zajmuje trzecie miejsce w grupie i ma na swoim koncie 3 punkty. Liderem jest Portugalia z dorobkiem 6 "oczek".

Źródło artykułu: WP SportoweFakty