Piorunujący początek Holendrów! Później do głosu doszli Niemcy [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / TVP Sport / Gol Reijndersa
Twitter / TVP Sport / Gol Reijndersa

Holandia błyskawicznie objęła prowadzenie w spotkaniu z Niemcami. Już w 2. minucie meczu na listę strzelców wpisał się Tijjani Reijnders. Do przerwy prowadzili jednak rywale.

Rywalizacja w Amsterdamie zapowiadała się kapitalnie. Oba zespoły po pierwszej kolejce fazy grupowej Ligi Narodów UEFA miały na koncie komplet punktów.

Reprezentacja Holandii pokonała Bośnię 5:2, z kolei reprezentacja Niemiec nie pozostawiła złudzeń Węgrom i wygrała aż 5:0. Wtorkowy mecz rozpoczął się od bardzo mocnego uderzenia.

Drużyna prowadzona przez selekcjonera Ronalda Koemana zdobyła bramkę już w 2. minucie spotkania. Cała akcja rozpoczęła się od bramkarza gospodarzy, który zdecydował się na miękkie wybicie.

Zagranie było precyzyjne, a jeden z zawodników holenderskich zgrał piłkę klatką piersiową. Następnie świetnym prostopadłym podaniem z głębi pola popisał się Ryan Gravenberch.

Zamysł piłkarza Liverpoolu świetnie przewidział Tijjani Reijnders, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Pomocnik posłał piłkę między nogami Marca-Andre ter Stegena i wprawił kibiców w Amsterdamie w euforię.

Końcówka pierwszej połowy należała jednak do Niemców. Najpierw do wyrównania doprowadził Deniz Undav, a następnie do siatki trafił Joshua Kimmich.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty