Zwrot akcji w meczu Premier League. Od 0:2 do 3:2

WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Ernest Muci (z lewej) i Ezri Konsa

Aston Villa przegrywała 0:2 w meczu Premier League z Evertonem. Drużyna kontuzjowanego Matty'ego Casha nie poddała się i potrafiła zwyciężyć 3:2 po odwróceniu wyniku.

W tym artykule dowiesz się o:

Everton przystąpił do meczu w Birmingham naładowany pozytywną energią. Piłkarze z Liverpoolu byli żwawi i skuteczni, dzięki czemu po niespełna dwóch kwadransach prowadzili 2:0 dzięki uderzeniom Dwighta McNeila oraz Dominica Calverta-Lewina.

Aston Villa potrzebowała lidera w nieprzyjemnym meczu i ten objawił się. Został nim Ollie Watkins i w pierwszej połowie wskrzesił nadzieję na zapunktowanie strzałem na 1:2, a po przerwie doprowadził swoim uderzeniem do remisu 2:2. Everton musiał zapomnieć o swoim prowadzeniu.

Gospodarze pozostali nakręceni udanym pościgiem i to oni nadawali ton wydarzeniom do końca meczu. Dodatkowym paliwem dla Aston Villi było wejście na boisko zmienników. Jeden z nich Jhon Duran zdobył gola na 3:2 w 76. minucie.