Emocje w Premier League. Fenomenalne gole dały nowe życie Newcastle United

Getty Images / Alex Livesey - Danehouse / Na zdjęciu: Newcastle United wygrało na wyjeździe z Wolverhampton Wanderers po cudownych golach

Zaczął Fabian Schaer, skończył Harvey Barnes. Zawodnicy Newcastle United oddali genialne strzały z dystansu i "Sroki" ostatecznie okazały się lepsze od Wolverhampton Wanderers (2:1) w meczu 4. kolejki Premier League.

W niedzielę w Premier League odbyły się dwa mecze. Najpierw Arsenal ograł Tottenham 1:0 w derbach północnego Londynu, a następnie rywalizacja przeniosła się na Molineux Stadium w Wolverhampton.

Gospodarze wyszli na prowadzenie po wzorowo wyprowadzonym kontrataku, a Mario Lemina strzelił jednego z najłatwiejszych goli w karierze. Później ekipa z Wolverhampton skupiła się na obronie i do pewnego momentu wszystko wyglądało dobrze.

Ale można mieć nawet najlepszy plan na mecz i niekoniecznie uda się wygrać. Szczególnie, jeśli przeciwnik ma w swoim składzie aż takich kozaków. W pięć minut zawodnicy Newcastle United oddali dwa fenomenalne strzały zza pola karnego, po których zwyczajnie nie było czego zbierać. Co najwyżej szczękę z podłogi.

W 75. minucie świetnie z dystansu przymierzył Fabian Schaer, po chwili równie efektownym uderzeniem popisał się Harvey Barnes i sytuacja w mgnieniu oka zmieniła się o 180 stopni.

I w zasadzie trudno się dziwić, że tak to się zakończyło, bo przed meczem to goście byli faworytem. Wolverhampton Wanderers mieli w dorobku zaledwie jeden punkt i sam fakt, że tak długo prowadzili już był dużym zaskoczeniem. Ostatecznie górę wzięły umiejętności indywidualne poszczególnych piłkarzy.

Wolverhampton Wanderers - Newcastle United 1:2 (1:0)
1:0 Mario Lemina 36'
1:1 Fabian Schaer 75'
1:2 Harvey Barnes 80'