Niedziela w Bundeslidze. Determinacja Werderu Brema i przełamanie Augsburga

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Alex Grimm / Na zdjęciu: Werder Brema wygrał w Moguncji mimo gry w osłabieniu

W dwóch niedzielnych meczach 3. kolejki Bundesligi padło w sumie siedem bramek. FC Augsburg wygrał z FC St. Pauli 3:1, a FSV Mainz przegrało z Werderem Brema 1:2 mimo gry z przewagą jednego zawodnika przez pół godziny.

Niedzielę w Bundeslidze zaczęliśmy w Augsburgu od starcia dwóch zespołów z dołu tabeli. FC Augsburg pokonał FC St. Pauli 3:1. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis, ale w drugiej połowie jedni i drudzy - mówiąc kolokwialnie - odpięli wrotki i zaczęło się widowisko. Choć z drugiej strony grali w zasadzie tylko gospodarze. Rywali stać było wyłącznie na trafienie honorowe.

FC Augsburg odniósł pierwsze zwycięstwo w tym sezonie i wydostał się ze strefy spadkowej. FC St. Pauli przegrało z kolei trzecie spotkanie z rzędu i pozostaje jednym z trzech zespołów w Bundeslidze bez choćby jednego punktu.

Następnie rywalizacja przeniosła się do Moguncji, gdzie emocji było co nie miara. Ostatecznie Werder Brema wygrał z FSV Mainz 2:1, choć przez ostatnie pół godziny goście grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Marco Friedla, który faulował wychodzącego na czystą pozycję Jonathana Burkhardta.

Mimo to Werder cieszył się ze zdobycia kompletu punktów, a decydująca dla losów spotkania okazała się 69. minuta i gol Derricka Kohna. W pierwszej połowie bramki zdobyli Marvin Ducksch i Lee Jae-sung. Spotkanie było bardzo wyrównane, natomiast po czerwonej kartce wydawało się, że to gospodarze będą bliżej wygranej. Cóż, nic bardziej mylnego.

Wyniki:

FC Augsburg - FC St. Pauli 3:1 (0:0) 1:0 Marius Wolf 47' 2:0 Phillip Tietz 67' 2:1 Carlo Boukhalfa 75' 3:1 Yusuf Kabadayi 90+6'

1.FSV Mainz 05 - Werder Brema 1:2 (1:1) 0:1 Marvin Ducksch 8' 1:1 Lee Jae-sung 27' 1:2 Derrick Kohn 69'