Wyrób meczopodobny w Lens. Zatrważająca niemoc

Twitter / RC Lens / Na zdjęciu: RC Lens

Na zakończenie 4. kolejki Ligue 1 RC Lens zremisowało na własnym boisku z Olympique Lyon 0:0. W drużynie gospodarzy 90 minut rozegrał reprezentant Polski Przemysław Frankowski.

Jeśli gdzieś w niedzielny wieczór grano w piłkę, to na pewno nie w Lens. To nie był dobry mecz w wykonaniu jednej i drugiej drużyny. Dużo taktyki, wzajemnego badania się, a bardzo mało gry w piłkę nożną. Sytuacji było jak na lekarstwo, nie działo się praktycznie nic ciekawego i ostatecznie RC Lens zremisowało bezbramkowo z Olympique Lyon.

Mimo wszystko bliżej wygranej był zespół z Lyonu, do siatki dwukrotnie trafił Gift Orban, ale w obu sytuacjach sędziowie odgwizdywali spalonego. Gospodarzom z trudem przychodziło dochodzenie do sytuacji, a gdy już się udawało przedostać w pole karne, to ich próby były blokowane. Na około 10 minut przed końcem minimalnie obok słupka z szesnastu metrów uderzył Remy Labeau-Lascary, a po chwili Facundo Medina przymierzył minimalnie nad poprzeczką. Tego było jednak stanowczo za mało.

Po powrocie ze zgrupowania reprezentacji Polski Przemysław Frankowski znalazł się w wyjściowym składzie ekipy Lens, natomiast trudno cokolwiek o nim napisać. Nie wyróżnił się niczym szczególnym. Ot, wtopił się w tłum.

Na pozostałych stadionach było różnie. Stade Rennais pokonało na własnym boisku Montpellier HSC 3:0, swój domowy mecz wygrała również Toulouse FC, pokonując Le Havre AC 2:0. W spotkaniu FC Nantes - Sdate de Reims triumfowali goście (2:1), a rozstrzygnięcia nie było w rywalizacji RC Strasbourg Alsace - Angers SCO (1:1).