Gol samobójczy to tylko początek. Koszmarny debiut gwiazdy futbolu

Getty Images / Nicolò Campo/LightRocket via Getty Images / Na zdjęciu: Chris Smalling

W swoim pierwszym meczu w barwach Al-Fayha Chris Smalling strzelił bramkę samobójczą i otrzymał czerwoną kartkę. Drużyna byłego reprezentanta Anglii przegrała... 0:5!

W tym artykule dowiesz się o:

To nie był udany debiut Chrisa Smallinga w lidze saudyjskiej. Gwiazdor Al-Fayha w niedzielnym (15.09) meczu ligowym przeciwko Al-Raed (0:5) zaliczył samobójczego gola już w szóstej minucie spotkania.

To był jednak dopiero początek koszmaru 31-krotnego reprezentanta Anglii (w latach 2011-17) i byłego gracza Manchesteru United oraz Romy. Na początku drugiej połowy 34-letni obrońca otrzymał bowiem czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko.

Drużyna Smallinga przegrała na Al Majma'ah Sports City Stadium aż 0:5. To największa porażka Al-Fayha w historii występów w Saudi Pro League.

Na portalach społecznościowych szybko pojawiły się porównania z debiutem Jonathana Woodgate'a w Realu Madryt z 2005 r., kiedy to były zawodnik Leeds i Newcastle strzelił samobójczego gola i został wyrzucony z boiska.

Komentarze w internecie były bezlitosne dla Smallinga. "Pewnie przed meczem obejrzał debiut Woodgate'a w Realu", "Spektakularny gol Smallinga. Później jeszcze dostał czerwoną kartkę. Co za debiut!", "Koszmar"- to tylko niektóre opinie fanów piłki nożnej.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty