W meczu Pawła Dawidowicza decydował początek

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / Lazio / Boulaye Dia w meczu Lazio - Hellas Werona jesienią 2024 roku

Hellas Werona, z Pawłem Dawidowiczem w podstawowym składzie, poniósł porażkę 1:2 w meczu ligi włoskiej z Lazio. Wszystkie gole w tym spotkaniu padły w niespełna 20 minut.

Na mecz w Rzymie nie wypadało się spóźnić. Minęło siedem minut i na Stadio Olimpico było 1:1 zamiast 0:0. Lazio było na krótkim prowadzeniu dzięki strzałowi Boulaye'a Dii, który przymierzył z kilkunastu metrów po ładnym podaniu Mattii Zaccagnego. Wyrównał Casper Tengstedt w sytuacji sam na sam z Ivanem Provedelem po dograniu Diego Coppoli.

Przechodząca rewolucję drużyna z Rzymu nie straciła zapału i zaczęła ponownie stwarzać sytuacje podbramkowe. W 16. minucie Lorenzo Montipo uratował jeszcze Hellas po strzale Nicolo Rovelli. W 20. minucie Valentin Castellanos uderzył już na 2:1 dla Lazio po drugiej asyście Mattii Zaccagnego. Tym razem Biancocelesti nie oddali przewagi.

Piłkarze zwolnili w porównaniu z początkiem meczu i przestali stwarzać równie dużo sytuacji podbramkowych. Biancocelesti pilnowali wyniku i nie pozwalali na pokonanie po raz drugi w meczu Ivana Provedela.

W 83. minucie była jeszcze okazja, żeby Mattia Zaccagni dorównał statystykami bohaterowi kolejki - Romelu Lukaku, ale reprezentant Włoch nie dołożył gola do dwóch wcześniejszych asyst. Z bliska oddał zły strzał obok bramki Hellasu.

Paweł Dawidowicz rozegrał pełne spotkanie w Hellasie.

Lazio wybierze się na mecz z ACF Fiorentiną w następnej kolejce i będzie to przetarcie przed startem w fazie ligowej Ligi Europy. Hellas Werona wróci na Stadio Marcantonio Bentegodi i podejmie Torino FC.

Lazio - Hellas Werona 2:1 (2:1) 1:0 - Boulaye Dia 5' 1:1 - Casper Tengstedt 7' 2:1 - Valentin Castellanos 20'

Lazio: Ivan Provedel - Manuel Lazzari (89' Adam Marusić), Mario Gila, Alessio Romagnoli, Nuno Tavares - Gustav Isaksen (66' Loum Tchaouna), Nicolo Rovella (81' Matias Vecino), Matteo Guendouzi, Mattia Zaccagni (90' Tijani Noslin) - Boulaye Dia - Valentin Castellanos (66' Gaetano Castrovilli)

Hellas: Lorenzo Montipo - Flavius Daniliuc (89' Alphadjo Cisse), Diego Coppola, Paweł Dawidowicz - Jackson Tchatchoua, Reda Belahyane, Abdou Harroui, Dario Lazović (67' Davide Faraoni) - Dani Silva (89' Amin Sarr), Grigoris Kastanos (53' Daniel Mosquera) - Casper Tengstedt

Żółte kartki: Rovella, Gila (Lazio) oraz Tchatchoua, Tengstedt (Hellas)

Sędzia: Luca Zufferli