Problemy klubu Mateusza Wieteski nie kończą się

Instagram / Cagliari Calcio / Piłkarze Cagliari Calcio w rundzie jesiennej w 2024 roku

Rozpoczęła się piąta kolejka Serie A i Cagliari Calcio nadal nie zwyciężyło. W domowym meczu z Empoli FC, zamiast przełamania, nastąpiła porażka 0:2. Mateusz Wieteska ponownie nie podniósł się z ławki rezerwowych.

W tym artykule dowiesz się o:

Kolejka ligi włoskiej rozpoczęła się na Sardynii. Cagliari Calcio grało o pierwsze zwycięstwo w sezonie po dwóch remisach i takiej samej liczbie porażek. Cagliari z trudem zbiera się do punktowania w Serie A po rozstaniu z trenerem Claudio Ranierim. Jego następcą został Davide Nicola. Już po poprzednim, przegranym 0:4 meczu z SSC Napoli piłkarze z Sardynii zostali zrugani przez rozsierdzonych kibiców.

Przeciwnikiem Cagliari było Empoli FC. Ekipa z Toskanii, cudem uratowana przed spadkiem w poprzednim sezonie, radzi sobie pozytywnie. Tydzień temu zremisowała z Juventusem i pozostała niepokonana. Za Empoli są dwa zwycięstwa i trzy remisy, dzięki czemu pozostaje  w górnej połowie tabeli.

Do pierwszego w tym wieku spotkania drużyn doszło na poziomie Serie B, ale od 2005 roku grają ze sobą tylko na poziomie Serie A. W poprzednim sezonie w dwumeczu Cagliari z Empoli padła tylko jedna bramka, która pozwoliła gościom z Sardynii wygrać na Stadio Carlo Castellani. Ostatnia wygrana gospodarzy w historii spotkań była w 2018 roku.

W piątek Empoli zdobyło prowadzenie 1:0 w 33. minucie. Żwawa wymiana podań gości zakończyła się świetnym odegraniem Faustino Anjorina w uliczkę. Po nim Lorenzo Colombo musiał już tylko pokonać w sytuacji sam na sam Simone Scuffeta. Zrobił to nieco szczęśliwie, ale skutecznie.

Krótko po przerwie Empoli dołożyło gola na 2:0. Sebastiano Esposito poradził sobie z obrońcą i wykonał dobitkę własnego strzału. W 74. minucie zapachniało jeszcze trzecim golem dla przyjezdnych i Cagliari uratowała interwencja Simone Scuffeta. I bez tego gospodarze zeszli  z boiska boleśnie pokonani.

Mateusz Wieteska został na ławce rezerwowych, a Szymon Żurkowski jest kontuzjowany.

Cagliari Calcio - Empoli FC 0:2 (0:1)
0:1 - Lorenzo Colombo 33'
0:2 - Sebastiano Esposito 49'

Cagliari: Simone Scuffet - Gabriele Zappa, Yerry Mina, Sebastian Luperto - Nadir Zortea, Alessandro Deiola, Razvan Marin (71' Gianluca Gaetano), Antoine Makoumbou (46' Leonardo Pavoletti), Tommaso Augello (60' Paulo Azzi) - Roberto Piccoli (76' Gianluca Lapadula), Zito Luvumbo (60' Nicolas Viola)

Empoli: Devis Vasquez - Saba Gogliczidze, Ardian Ismajli, Mattia Viti - Emmanuel Gyasi (90' Mattia De Sciglio), Liam Henderson, Alberto Grassi (73' Liberato Cacace), Tino Anjorin (58' Nicolas Haas), Giuseppe Pezzella - Sebastiano Esposito (90' Pietro Pellegri), Lorenzo Colombo (73' Ola Solbakken)

Żółte kartki: Pavoletti (Cagliari) oraz Colombo, Gyasi (Empoli)

Sędzia: Simone Sozza