Dzielnie walczyli z mistrzami Niemiec. Kadrowicz z asystą w Bundeslidze [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: YouTube / Bundesliga / Na zdjęciu: asysta Kamińskiego
YouTube / Bundesliga / Na zdjęciu: asysta Kamińskiego

Jakub Kamiński miał udział przy jednej z bramek w meczu z Bayerem 04 Leverkusen. Ostatecznie jego VfL Wolfsburg przegrał 3:4.

Jako pierwszy na listę strzelców po stronie "Wilków" wpisał się autor gola samobójczego, Nordi Mukiele. Następnie Kamil Grabara musiał wyciągać piłkę z siatki po uderzeniach Floriana Wirtza oraz Jonathana Taha.

W 37. minucie Jakub Kamiński ustawił sobie piłkę i precyzyjnie dośrodkował z rzutu rożnego. Pod bramką odnalazł się Sebastiaan Bornauw, który uwolnił się spod opieki rywali, a następnie pokonał golkipera Bayeru 04 Leverkusen.

W tym sezonie Bundesligi Kamiński zapisał na swoim koncie pierwszą asystę. Skrzydłowy VfL Wolfsburg zanotował już cztery występy. Dodajmy, że 22-latek we wrześniu wrócił do reprezentacji Polski.

Przed końcem pierwszej połowy goście doprowadzili do wyrównania za sprawą Mattiasa Svanberg. Pomocnik zaliczył trafienie w doliczonym czasie.

Druga odsłona tego spotkania należała jednak do podopiecznych Xabiego Alonso. Swoją obecność na murawie zaznaczyli Piero Hincapie oraz Victor Boniface. Dzięki nim Bayer 04 Leverkusen wygrał 4:3 z VfL Wolfsburg po emocjonującym spotkaniu.

Asysta Kamińskiego (od 0:25):

Źródło artykułu: WP SportoweFakty