Szalona radość po wyeliminowaniu Lechii Gdańsk. Zareagował nawet Boniek

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / TVP Sport / Radość kibiców Pogoni Grodzisk Mazowiecki
Twitter / TVP Sport / Radość kibiców Pogoni Grodzisk Mazowiecki

Do sensacji doszło w meczu Pucharu Polski. Pogoń Grodzisk Mazowiecki pokonała po rzutach karnych Lechię Gdańsk i wywalczyła awans do kolejnej rundy. Sukces drugoligowca skomentował Zbigniew Boniek.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki nie przestraszyła się faworyzowanych rywali i nie pozwoliła się zdominować. Skrzydeł nie podcięła jej stracona w 50. minucie bramka, której autorem był Louis D'Arrigo.

Lechia Gdańsk dała sobie wydrzeć awans już w doliczonym czasie gry. Do dogrywki swoim trafieniem doprowadził wówczas Karol Noiszewski i wprawił miejscową publiczność w euforię.

Kolejne pół godziny zmagań nie przyniosło rozstrzygnięcia, choć oba zespoły miały szanse na kolejne gole. W konkursie rzutów karnych lepsi okazali się gospodarze (4:3) i to oni zagrają w kolejnej rundzie Pucharu Polski.

Po końcowym gwizdku sędziego sympatycy Pogoni zareagowali bardzo żywiołowo. Zbigniew Boniek zwrócił uwagę na piękną radość najmłodszych kibiców drużyny z Grodziska Mazowieckiego.

"I te szczęśliwe dzieciaki" - napisał były prezes PZPN na platformie X.

Nie jest to jedyny sensacyjny wynik we wtorkowych meczach pucharowych rozgrywek. Z rywalizacji odpadła także Cracovia, która musiała uznać wyższość drugoligowej Sandecji Nowy Sącz.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty