Zobacz gola "Lewego" w meczu Ligi Mistrzów

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Canal Plus Sport / Gol Roberta Lewandowskiego z Young Boys
Twitter / Canal Plus Sport / Gol Roberta Lewandowskiego z Young Boys

Robert Lewandowski tylko do drugiego meczu tej edycji Ligi Mistrzów czekał na swojego pierwszego gola w tym sezonie elitarnych rozgrywek. W starciu z Young Boys Polak trafił już w ósmej minucie.

Pierwszy mecz tej edycji Ligi Mistrzów był trudny dla FC Barcelony i Roberta Lewandowskiego. Zespół grał w osłabieniu niemalże od samego początku rywalizacji z AS Monaco i ostatecznie przegrał to spotkanie 1:2.

W drugiej kolejce do Katalonii przyjechało Young Boys, które oczywiście było skazywane na porażkę, co od początku miało swoje odzwierciedlenie w wydarzeniach boiskowych. Barca błyskawicznie wyszła na prowadzenie.

Stało się to za sprawą wspomnianego już wyżej Roberta Lewandowskiego. Polski napastnik trafił do siatki w ósmej minucie rywalizacji, dzięki czemu bardzo szybko otworzył wynik, czym ułatwił grę swojej drużynie.

Dla samego Polaka był to 95. gol w historii jego występów w Lidze Mistrzów i z pewnością jeden z łatwiejszych z całej tej kolekcji. "Lewy" musiał w tej sytuacji jedynie dołożyć stopę po podaniu Raphinhi.

Niezależnie od tego, liczy się efekt końcowy, a ten był taki, że Lewandowski mógł celebrować kolejną bramkę w tym sezonie. Przy okazji zbliżył się do wymarzonego, setnego gola w Lidze Mistrzów.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty