Pech Polaków w Lidze Mistrzów. Jeden zmarnował szansę na bramkę (WIDEO)

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Canal+ Sport / Na zdjęciu: Bramka strzelona Łukaszowi Skorupskiemu
Twitter / Canal+ Sport / Na zdjęciu: Bramka strzelona Łukaszowi Skorupskiemu

Szczęście nie dopisało reprezentantom Polski podczas meczu Liverpoolu z Bologną w Lidze Mistrzów. Łukasz Skorupski nie zatrzymał bramkowej akcji rywali, a Kacper Urbański zmarnował szansę na wyrównanie wyniku.

Rywalizacja w Lidze Mistrzów powoli nabiera rozpędu. Na ten tydzień zaplanowano spotkania 2. kolejki fazy ligowej. We wtorek formą błysnął między innymi Robert Lewandowski. Napastnik reprezentacji Polski w wygranym przez FC Barcelonę 5:0 meczu z Young Boys strzelił dwie bramki.

Jednym ze środowych akcentów było spotkanie Liverpoolu FC z Bologną FC. Również ten pojedynek przyciągał uwagę polskich kibiców. Wszystko dlatego, że w wyjściowym składzie rozpoczęli go bramkarz Łukasz Skorupski i pomocnik Kacper Urbański.

Początek meczu nie ułożył się jednak po myśli zespołu reprezentantów Polski, a szczególnie dla golkipera. Już w 11. minucie gospodarze wyprowadzili bowiem skuteczną akcję. Po kilku podaniach piłkę przed polem karnym otrzymał Mohamed Salah.

Egipcjanin długo się nie zastanawiał i posłał podanie tuż przed bramkę Skorupskiego. Tam czekał już Alexis Mac Allister, który tylko przyłożył nogę i wpakował piłkę do siatki, tuż obok naszego bramkarza. Polak był całkowicie bezradny w tej sytuacji.

Do końca pierwszej połowy na tablicy utrzymało się prowadzenie miejscowych 1:0, choć była spora szansa na remis. Bardzo blisko wyrównania w 33. minucie był bowiem drugi z naszych reprezentantów. Urbański zdecydował się na mocny strzał z pola karnego, jednak skuteczną interwencją popisał się Alisson.

Na Stadionie Anfield w Liverpoolu trwa obecnie druga połowa. Niestety w 75. minucie Skorupski ponownie był zmuszony wyjmować piłkę z siatki. Choć nasz bramkarz rzucił się w kierunku strzału Salaha, uderzenie Egipcjanina było wręcz perfekcyjne i Polak nie miał przy nim żadnych szans.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty