Ależ to zrobił. Młody Polak zabłysnął w Arsenalu

YouTube / Youth Football Highlights / Na zdjęciu: moment uderzenia Michała Rosiak

Obecnie Michał Rosiak reprezentuje barwy juniorskiej drużyny Arsenalu FC. W ostatnim czasie Polak dał o sobie znać, notując efektowne trafienie z rzutu wolnego.

W tym artykule dowiesz się o:

W kwietniu 2023 roku Michał Rosiak podpisał pierwszy profesjonalny kontrakt. Polak postanowił wówczas związać się z angielskim gigantem, a mianowicie z Arsenalem FC.

Dzięki temu reprezentant naszego kraju ma okazję występować w barwach juniorskiej drużyny czołowego klubu Premier League. Z kolei przed sezonem otrzymał zaproszenie do kadry pierwszego zespołu na tournee w USA.

Teraz Rosiak pracuje na to, by swego czasu otrzymać szansę od Mikela Artety. Nie dość, że w ostatnim czasie popisał się znakomitą asystą w rozgrywkach młodzieżowej Ligi Mistrzów, to w sobotę (5 października), znów dał o sobie znać.

We wspomnianym dniu miały miejsce derby Londynu, w których Arsenal rywalizował z Tottenhamem Hotspur w rozgrywkach Premier League 2. Zespół do lat 21 "Spurs" zwyciężył 5:2, mimo że po pierwsze połowie przegrywał 0:2.

Wówczas właśnie na listę bramkową wpisał się Polak. W 35. minuty Rosiak podszedł do rzutu wolnego z okolic 20. metra i popisał się kapitalnym bezpośrednim uderzeniem. Piłka po jego strzale poszybowała nad murem, a następnie wpadła do siatki tuż przy słupku.

Dla naszego reprezentanta, który na boisku przebywał do 68. minuty, to pierwsze trafienie w tym sezonie. 19-latek występujący na pozycji defensywnego pomocnika ma za sobą ósmy mecz w obecnej kampanii.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty