Młodzi Polacy postrzelali. W grupie zostali liderami

WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: radość piłkarzy reprezentacji Polski U-19

Reprezentacja Polski U-19 odniosła efektowne zwycięstwo 4:0 z Gibraltarem w meczu eliminacji juniorskich mistrzostw Europy.

Polacy potrzebowali niespełna 10 minut na zdobycie prowadzenia. Widzowie w Stalowej Woli ucieszyli się po trafieniu samobójczym Jaya Coombesa. Od tego momentu Polska mogła pilnować wyniku, ale szybko ruszyła również do kolejnych ataków, żeby dać kolejne powody do radości publiczności. Kacper Nowakowski strzelił na 2:0 w 33. minucie po podaniu Krzysztofa Kolanki.

Jeżeli wygrana Polaków była jeszcze niepewna, to ostatnie wątpliwości zostały rozwiane strzałem Szymona Kądziołki na 3:0 w 52. minucie. Przewaga gospodarzy zrobiła się wyraźna, a obrońcy z Gibraltaru nie radzili sobie z powstrzymywaniem ataków.

W 66. minucie selekcjoner Polski dokonał za jednym zamachem czterech zmian. Na boisko wszedł miedzy innymi Patryk Paryzek. W 77. minucie zawodnik Pogoni Szczecin ustalił wynik na 4:0 swoim strzałem.

Wygrana 4:0 dała Polsce prowadzenie w tabeli grupy eliminacji mistrzostw Europy. We wtorek o godzinie 13 rozpocznie się mecz na szczycie Biało-Czerwonych z Turcją, która również ma za sobą dwa zwycięstwa.

Polska - Gibraltar 4:0 (2:0)
1:0 - Jay Coombes (sam.) 10'
2:0 - Kacper Nowakowski 33'
3:0 - Szymon Kądziołka 52'
4:0 - Patryk Paryzek 77'

Polska: Axel Holewiński - Jan Dorożko, Dominik Szala (75' Igor Orlikowski), Kacper Potulski, Jakub Krzyżanowski, Kacper Nowakowski, Maksymilian Sznaucner (66' Eryk Grzywacz), Szymon Kądziołka (66' Karol Borys), Jan Faberski (66' Daniel Mikołajewski), Alan Rybak (66' Patryk Paryzek), Krzysztof Kolanko

Gibraltar: Logan Williams-Owen - Joachim Ostheider, Jay Coombes, Kaleem Smith (71' Jayvan Garro), Kai Mauro, Amos Federico, Tristan Holden (79' Kevan Buckley), Javan Peacock (71' Aston Hancock), Lee Chipolina, Kayden Gonzalez (61' James Paul Stevens), Javier Martinez (46' Leon Mason)

Żółte kartki: Garro, Hancock (Gibraltar)

Sędzia: Milos Gigović (Bośnia i Hercegowina)