Selekcjoner Michał Probierz potrafi zaskoczyć swoimi decyzjami dotyczącymi powołań do reprezentacji Polski. Największą niespodzianką najnowszej listy zawodników zaproszonych na zgrupowanie był bez wątpienia Maximilian Oyedele.
Piłkarz Legii Warszawa stawia swoje pierwsze kroki w seniorskim futbolu, dlatego jego obecność w kadrze odbiła się szerokim echem. Na tym się jednak nie skończyło i pomocnik w meczu Ligi Narodów UEFA z Portugalią zadebiutował w narodowych barwach.
Oyedele stanął przed bardzo trudnym wyzwaniem, ponieważ nasza reprezentacja przegrała 1:3 i była tylko tłem dla sobotnich rywali. 19-latek siłą rzeczy znalazł się w centrum uwagi kibiców oraz ekspertów, a jego postawa była szeroko komentowana.
ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Przyszedł na konferencję z pupilem. Miał ważny powód
- Duża piłka europejska na tę chwilę zweryfikowała Oyedele. Oddał go za darmo angielski klub, pewnie za duży procent, do Legii Warszawa. Wydaje mi się, że jeśli jest duży potencjał, to cię nie oddają, tylko wypożyczają do trzech kolejnych klubów Championship. Tam się ogrywasz. Jeśli za trzy lata się okazuje, że doszedłeś do poziomu Manchesteru United, to wracasz do drużyny, a jak nie, to cię oddają - powiedział dziennikarz Mateusz Borek w Kanale Sportowym.
Mateusz Borek nie skreśla pomocnika Legii Warszawa. Uważa, że ma talent, jednak jego zdaniem to nie jest odpowiedni moment na wprowadzenie go do pierwszej reprezentacji Polski.
- Jeden jest gotowy na piłkę w wieku 16 lat, jak Włodzimierz Lubański czy Wayne Rooney, drugi w wieku 19 lat jak Wojciech Kowalczyk. A inny może potrzebować więcej czasu - dodał.
Mecz Polska - Chorwacja odbędzie się we wtorek 15 października o godzinie 20.45 w Warszawie.
Przypuszczalny skład na mecz z Chorwacją:
Polska: Marcin Bułka - Jakub Kiwior, Jan Bednarek, Paweł Dawidowicz - Nicola Zalewski, Maxi Oyedele, Kacper Urbański, Piotr Zieliński, Jakub Kamiński - Robert Lewandowski, Karol Świderski.
Art. 14 ust. 2 = Międzynarodowego Paktu Praw ObywatelskichZasadę tę przyjmuje się za oczywistą dla współczesnych państw prawa. Jest ona gwarantowana zarówno przez prawo krajowe poszczególnych państw, jak i przez prawo międzynarodowe.
Prawo międzynarodowe
Art. 11 ust. 1 Powszechna Deklaracja Praw Człowieka stanowi, że: Każdy człowiek oskarżony o popełnienie przestępstwa ma prawo, aby uznawano go za niewinnego dopóty, dopóki jego wina nie zostanie mu udowodniona zgodnie z prawem podczas publicznego procesu, w którym miał wszystkie gwarancje konieczne dla swojej obrony;
art. 14 ust. 2 Międzynarodowego Paktu Praw Obywatelskich i Politycznych przewiduje, że: Każda osoba oskarżona o popełnienie przestępstwa ma prawo być uważana za niewinną aż do udowodnienia jej winy zgodnie z ustawą;
art. 6 ust. 2 Europejska Konwencja Praw Człowieka potwierdza, że: Każdego oskarżonego o popełnienie czynu zagrożonego karą uważa się za niewinnego do czasu udowodnienia mu winy zgodnie z ustawą.
Prawo Polskie
Art. 42 ust. 3 Konstytucji RP stanowi, że każdego uważa się za niewinnego, dopóki jego wina nie zostanie stwierdzona prawomocnym wyrokiem sądu. Podobnie stanowi Kodeks postępowania karnego: Oskarżonego uważa się za niewinnego, dopóki wina jego nie zostanie udowodniona i stwierdzona prawomocnym wyrokiem (art. 5 § 1 k.p.k.)...
https://pl.wikipedia.org/wiki/Domniemanie_niewinności
Czy w Polsce Ktoś Stoi na Straży Konstytucji Polski??? Z Wyjątkiem Straży NIK w Białystok. Czytaj całość