Sześć goli w Wolfsburgu. Trudny mecz Grabary i Kamińskiego

Getty Images / Oliver Hardt / Na zdjęciu: Werder Brema wygrał z VfL Wolfsburg

VfL Wolfsburg przegrał na własnym stadionie z Werderem Brema 2:4 w ostatnim meczu 7. kolejki Bundesligi. Kamil Grabara długo był bezrobotny, ale finalnie musiał aż czterokrotnie wyciągać piłkę z siatki.

To nie był udany wieczór dla Kamila Grabary i Jakuba Kamińskiego. Pierwszy z nich musiał aż cztery razy schylać się po piłkę, choć praktycznie przez całą pierwszą połowę nie miał kompletnie nic do roboty.

VfL Wolfsburg był zespołem lepszym od Werderu Brema, wyszedł na prowadzenie i nie dopuszczał rywali do żadnych sytuacji. Ale wystarczyło jedno dośrodkowanie, błąd obrony i w piątej minucie doliczonego czasu do pierwszej połowy goście wyrównali.

Druga połowa? To już absolutna deklasacja. Werder po prostu się bawił i wykorzystywał każdy, nawet najmniejszy błąd ekipy VfL. Finalnie skończyło się na wyniku 4:2.

W 68. minucie czerwoną kartkę otrzymał Patrick Wimmer, który brutalnie zaatakował wślizgiem rywala. Momentalnie goście zdobyli czwartą bramkę i w dalszej fazie spotkania kontrolowali wydarzenia na boisku. To znaczy, tak się przynajmniej wydawało, bo dość nieoczekiwanie Joakim Maehle oddał piękny strzał z dystansu i zmniejszył rozmiary porażki.

Grabarę można winić (ewentualnie) za stratę gola na 1:2, choć też nie do końca. Polak obronił pierwszy strzał, odbił piłkę do boku, ale nie poradził już sobie z dobitką Felixa Agu, choć był bardzo blisko (futbolówka przetoczyła mu się pod brzuchem).

Kamiński? W pierwszej połowie bardzo aktywny, oddał jeden piękny strzał zza pola karnego, po którym niewiele zabrakło do celu.

Wcześniej odbył się mecz w Kilonii, gdzie Holstein Kiel przegrał z Unionem Berlin 0:2. Tymoteusz Puchacz rozpoczął spotkanie na ławce, ale wszedł na boisko w 68. minucie.

VfL Wolfsburg - Werder Brema 2:4 (1:1)
1:0 Tiago Tomas 19'
1:1 Mitchell Weiser 45+5'
1:2 Felix Agu 51'
1:3 Marvin Ducksch 67'
1:4 Marco Grull 72'
2:4 Joakim Maehle 79'