Jeden strzał celny lidera Serie A. To wystarczyło

PAP/EPA / Claudio Giovannini / Mecz Serie A: Empoli FC - SSC Napoli

SSC Napoli pozostaje liderem ligi włoskiej. Drużyna Antonio Conte oddała jeden strzał celny, i to z rzutu karnego, który wystarczył do pokonania 1:0 Empoli FC.

W tym artykule dowiesz się o:

SSC Napoli przystąpiło do kolejnej obrony pozycji lidera ligi włoskiej na Stadio Carlo Castellani. Drużyna Antonio Conte odwiedziła zespół, który w poprzednim sezonie cudem utrzymał się w elicie, ale w nowych rozgrywkach wystartował obiecująco. Empoli przed przerwą reprezentacyjną poniosło tylko jedną porażkę i było w górnej połowie tabeli.

Empoli potwierdzało w pierwszej połowie, że jest trudnym do pokonania przeciwnikiem. Drużyna z Toskanii broniła się skutecznie i była groźniejsza dla Elii Caprile niż Napoli dla bramkarza Empoli. W statystyce strzałów celnych było 4:0 dla gospodarzy. Lider, choć miał w ofensywie Romelu Lukaku, Chwiczę Kwaracchelię czy Scotta McTominaya, to nie przymierzył w bramkę Devisa Vasqueza.

Napoli zebrało się do ataku po przerwie, a bramka na 1:0 padła po zmianach Antonio Conte. Na boisko weszli Giovanni Simeone i Mathias Olivera za Romelu Lukaku i Leonardo Spinazzolę. Pozostał w grze Chwicza Kwaracchelia i pokonał bramkarza Empoli z rzutu karnego w 63. minucie. Gruzin kopnął piłkę po ziemi w środek bramki po położeniu bramkarza.

Po zdobyciu prowadzenia Napoli broniło skutecznie i nie pozwalało gospodarzom na stwarzanie sytuacji podbramkowych na wyrównanie. Azzurri zagrali lepiej w drugiej połowie, co wystarczyło do odniesienia szóstego zwycięstwa w ósmym meczu sezonu w Serie A.

Szymon Żurkowski nie gra w Empoli z powodu kontuzji.

Następnym przeciwnikiem Empoli będzie Parma Calcio 1913, a mecz zostanie rozegrany na Stadio Ennio Tardini. Napoli powróci na własnym stadion i zmierzy się w meczu zespołów z południa Włoch z US Lecce.

Empoli FC - SSC Napoli 0:1 (0:0)
0:1 - Chwicza Kwaracchelia (k.) 63'

Empoli: Devis Vasquez - Saba Goglichidze (79' Liam Henderson), Ardian Ismajli, Mattia Viti - Alberto Grassi (72' Ola Solbakken) - Emmanuel Gyasi, Tino Anjorin (79' Nicolas Haas), Jacopo Fazzini (79' Emmanuel Ekong), Giuseppe Pezzella - Sebastiano Esposito, Lorenzo Colombo (86' Ismael Konate)

Napoli: Elia Caprile - Giovanni Di Lorenzo, Amir Rrahmani, Alessandro Buongiorno, Leonardo Spinazzola (59' Mathias Olivera) - Franck-Andre Zambo Anguissa, Billy Gilmour, Scott McTominay - Matteo Politano (86' Pasquale Mazzocchi), Chwicza Kwaracchelia (76' David Neres) - Romelu Lukaku (59' Giovanni Simeone)

Żółte kartki: Grassi (Empoli) oraz Anguissa, Di Lorenzo (Napoli)

Sędzia: Rosario Abisso