Kolejny rywal Legii Warszawa nadal na zero w Lidze Konferencji

Instagram / Dinamo Mińsk / Piłkarz Dinama Mińsk w rundzie jesiennej w 2024 roku

Dinamo Mińsk po raz drugi nie zapunktowało w fazie ligowej Ligi Konferencji. Drużyna z Białorusi przegrała 0:1 z HJK. Następnym przeciwnikiem Dinama będzie Legia Warszawa.

Przed wyprawą do Polski piłkarze Dinama Mińsk zagrali w Helsinkach. Tak HJK, jak i mistrz Białorusi grali o pierwsze punkty w fazie ligowej Ligi Konferencji. Na inaugurację HJK przegrał 0:3 z FC Lugano, a Dinamo poniosło porażkę 1:2 z Heart of Midlothian. Tym razem przynajmniej jeden z klubów musiał zapunktować.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Nieco groźniejsi byli piłkarze z Mińska, którzy sprawdzili czujność Thijmena Nijhuisa dwoma strzałami celnymi. HJK w ogóle nie oddawał uderzeń w bramkę Dinama, choć dłużej utrzymywał się w posiadaniu piłki.

To, co nie udało się w pierwszej połowie, wyszło gospodarzom po niespełna minucie w drugiej części. Liam Moller nie dość, że oddał celny strzał, to jeszcze pokonał nim Fiodora Łapouchowa i zdobył prowadzenie 1:0 dla HJK.

Dużo wydarzyło się w końcówce meczu za sprawą zmienników. W 83. minucie Trofim Melniczenko został ukarany czerwoną kartką za zagranie ręką we własnym polu karnym, a zrobił to dwie minuty po wejściu z ławki rezerwowych na boisko. Za wykonanie jedenastki zabrał się Luke Plange z HJK i zmarnował ją minutę po pojawieniu się w grze.

Luke Plange miał szczęście, że kiedy w doliczonym czasie, piłka znalazła się w bramce HJK, trafienie Władysława Kalinina zostało anulowane z powodu spalonego. Tym samym gospodarze zachowali wynik 1:0.

Mecz Legii z Dinamem rozpocznie się w czwartek 7 listopada o godzinie 18:45.

HJK - Dinamo Mińsk 1:0 (0:0)
1:0 - Liam Moller 46'

W 83. minucie Luke Plange (HJK) nie wykorzystał rzutu karnego. Strzelił niecelnie.

HJK: Thijmen Nijhuis - Giorgos Antzoulas (89' Brooklyn Lyons-Foster), Joona Toivio, Daniel O'Shaughnessy - Miska Ylitolva, Ozan Kokcu, Georgios Kanellopoulos, Noah Pallas - Liam Moller (79' Atomu Takaka), Lee Erwin (82' Luke Plange), Santeri Hostikka (65' Hassane Bande)

Dinamo: Fiodor Łapouchow - Wadim Pigas, Denis Poljakow, Aleksiej Gawriłowicz (80' Igor Szkolik), Rai - Danił Kulikow (68' Boni Amian), Aleksandr Seljawa (56' Władysław Kalinin), Nikita Demczenko (81' Trofim Melniczenko) - Paweł Sedko (56' Pedro Igor), Steven Alfred, Iwan Bachar

Żółte kartki: Antzoulas, Moller (HJK) oraz Alfred, Poljakow, Kalinin (Dinamo)

Czerwona kartka: Trofim Melniczenko (Dinamo) /83' - za zagranie ręką/

Sędzia: Henrik Nalbandjan (Azerbejdżan)