Klub Polaka zaskoczył w Lidze Konferencji

Getty Images / James Baylis - AMA / Na zdjęciu: piłkarze New Saints FC

Adrian Cieślewicz zobaczył z ławki rezerwowych zwycięstwo 2:0 New Saints FC z FK Astana. Real Betis, a także FC Kopenhaga nadal nie wygrali w fazie ligowej Ligi Konferencji.

Adrian Cieślewicz był na ławce rezerwowych w meczu New Saints FC z FK Astana. Święci chcieli wykorzystać zmęczenie przeciwników po dalekiej podróży z Kazachstanu do Walii. W 40. minucie gospodarze zdobyli prowadzenie 1:0 strzałem Rory'ego Holdena z dogrania Jordana Williamsa. Następnie jedenastka z Wysp Brytyjskich skupiła się na skutecznym bronieniu, a w 78. minucie postawiła pieczątkę na zwycięstwie strzałem na 2:0 Declana McManusa.

W Sewilli o pierwsze zwycięstwo w fazie ligowej Ligi Konferencji zagrali Real Betis oraz FC Kopenhaga. Gospodarze na inaugurację przegrali 0:1 z Legią Warszawa, a zespół z Danii poniósł porażkę 1:2 z Jagiellonią Białystok. Już w 8. minucie Abde Ezzalzouli oddał piękne uderzenie z dystansu na 1:0 dla Realu. Wynik długo nie zmieniał się aż w 77. minucie Kevin Diks trafił na 1:1 z rzutu karnego.

Piłkarze 1. FC Heidenheim 1846 wybrali się w roli faworytów na Cypr, a ich przeciwnikiem było Pafos FC. W 25. minucie Patrick Mainka znalazł sposób na strzelenie gola na 1:0 gospodarzom. Od tego momentu zespół z Bundesligi miał czego bronić i skoncentrował się właśnie na tym.  Heidenheim zabierze w drogę powrotną do Niemiec komplet punktów.