Krótka seria Leicester City zakończona

Getty Images / Clive Mason / Na zdjęciu:  Jamie Vardy
Getty Images / Clive Mason / Na zdjęciu: Jamie Vardy

Wydawało się, że beniaminek Premier League Leicester City trudny czas ma za sobą. W spotkaniu rozpoczynającą 9. kolejkę nowicjusz 1:3 uległ u siebie Nottingham Forest.

Po powrocie do Premie League piłkarze Leicester City mieli problemy z wygrywaniem. Lisom udało się przełamać dopiero przed przerwą na kadrę. Po wznowieniu rozgrywek zespół wygrał po raz drugi.

W piątkowej potyczce z Nottingham Forrest gospodarze marzyli o przedłużeniu serii i ucieczce w kierunku środka Premier League. Swoje ambicje mieli goście, którzy w rozgrywkach prezentują się bardzo solidnie.

Mecz świetnie rozpoczął się właśnie dla zespołu Nottingham Forest, który prowadził od 16. minuty po golu Ryana Yatesa. Lisy potrzebowały siedmiu minut, aby doprowadzić do remisu. Bramkę zdobył Jamie Vardy.

Decydujący dla losów potyczki był kwadrans po przerwie. Chwilę po zmianie stron Chris Wood zdobył gola dla przyjezdnych. Ten sam zawodnik po godzinie ustalił, jak się później okazało, wynik spotkania.

Dzięki trzem cennym punktom gracze Nottingham Forest w Premier League znaleźli się na 5. pozycji. Z kolei gospodarze plasują się na 14. miejscu i nad strefą spadkową mają sześć punktów przewagi.

Leicester City - Nottingham Forest 1:3 (1:1)
0:1 - Ryan Yates 16'
1:1 - Jamie Vardy 23'
1:2 - Chris Wood 47'
1:3 - Chris Wood 60'