Trwa koszmarna seria Resovii w Betclic II lidze

WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: piłkarze Resovii

Resovia nie potrafi zwyciężyć już od sześciu kolejek, a w piątek przegrała 0:1 ze Świtem Szczecin. W meczu dwóch zwrotów akcji w Grudziądzu wygrała 3:2 Wisła Puławy.

Resovia rozpoczęła sezon pozytywnie i po spadku znalazła się w czołówce Betclic II ligi. Drużyna złapała jednak zadyszkę i w piątek zagrała o przełomowe zwycięstwo po pięciu kolejkach bez wygranej. Poprzednio Resovia pokonała rywala 13 września, a w późniejszych pięciu meczach ligowych zremisowała dwa razy i poniosła trzy porażki.

Przeciwnikiem spadkowicza był beniaminek, który zbiera punkty potrzebne do utrzymania się na szczeblu centralnym. W poprzednim meczu Świt Szczecin poprawił sytuację w tabeli, wygrywając 3:2 z Rekordem Bielsko-Biała. Skolwinianie nie radzili sobie dobrze na wyjazdach i we wcześniejszych sześciu delegacjach zdobyli pięć z możliwych 18 punktów. Poprzednio Świt wygrał na wyjeździe 27 lipca.

Po blisko trzech miesiącach Świt ponownie wróci z kompletem punktów do Szczecina. Wygraną 1:0 w Rzeszowie zawdzięcza Bartłomiejowi Kasprzakowi, który pokonał Michała Gliwę strzałem zza pola karnego w 79. minucie. Świt grał już wtedy w jedenastu przeciwko dziesięciu gospodarzom z powodu drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartki dla Radosława Bąka w 68. minucie.

Także w piątek doszło do meczu Olimpii Grudziądz z Wisłą Puławy. Przed pierwszym gwizdkiem sędziego gospodarze mieli tylko o dwa punkty mniej niż Wisła. W poprzednim sezonie Olimpia wygrała 1:0 na własnym stadionie z Dumą Powiśla i chciała przynajmniej powtórzyć wynik.

Tym razem mocniejsza była jednak Wisła, choć także Olimpia była na prowadzeniu. W meczu dwóch zwrotów akcji drużyna z Puław odwróciła wynik 1:2 na 3:2 w ostatnim kwadransie podstawowego czasu strzałami Kamila Kumocha oraz Bartosza Guzdka.

Kolejka potrwa do poniedziałku, a najlepiej zapowiada się w niej mecz Zagłębia Sosnowiec z Wieczystą Kraków.