Ostatnia akcja zdecydowała w meczu Polonii Warszawa

Instagram / Stal Stalowa Wola / Mecz Betclic I ligi: Stal Stalowa Wola - Kotwica Kołobrzeg

Bramka w doliczonym czasie zdecydowała o remisie 1:1 Stali Stalowa Wola z Polonią Warszawa w meczu Betclic I ligi. Drużyna z Podkarpacia nie pozwoliła na zwycięstwo Czarnym Koszulom.

Stal Stalowa Wola prezentowała się w ostatnich tygodniach lepiej niż na początku sezonu. W pierwszej połowie niedzielnego meczu drużyna z Podkarpacia miała swoje szanse na zdobycie prowadzenia, których nie potrafiła wykorzystać. Patryk Zaucha trafił w słupek po wstrzeleniu Jakuba Sveca, a Kamil Wojtkowski nie pokonał Mateusza Kuchty mocnym uderzeniem z dystansu.

Gospodarzom zrobiło się ciepło w końcówce pierwszej części z powodu decyzji sędziego Alberta Różyckiego. Przyznał on Polonii rzut karny za zagranie ręką Łukasza Furtaka, ale nawet krótka wideo weryfikacja wystarczyła do anulowania jedenastki. Niewiele później pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0.

Co się odwlecze, to nie uciecze i w drugiej połowie Polonia wykonała rzut karny. Jedenastka została przyznana gościom za faul Adama Wilka. Za jej wykonanie zabrał się Łukasz Zjawiński i pewnym strzałem zdobył prowadzenie 1:0. Od 73. minuty Polonia była blisko zdobycia kompletu punktów w Stalowej Woli.

Sytuacja Czarnych Koszul skomplikowała się już w końcówce spotkania. Nabroił Michał Kołodziejski, który w 88. minucie zobaczył drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę za faul. Polonii nie udało się utrzymać prowadzenia w grze dziesięciu na jedenastu. Bramka na 1:1 padła w doliczonym czasie, a punkt dla Stalówki wyszarpnął Krystian Lelek.

Stal Stalowa Wola - Polonia Warszawa 1:1 (0:0)
0:1 - Łukasz Zjawiński (k.) 73'
1:1 - Krystian Lelek 90'

Stal: Adam Wilk - Damian Urban (64' Krystian Lelek), Bartłomiej Kukułowicz, Jakub Banach, Łukasz Furtak, Patryk Zaucha (77' Joao Tavares), Jakub Svec (64' Jakub Górski), Michał Mydlarz, Kamil Wojtkowski (74' Marcel Ruszel), Bartosz Pioterczak (74' Cyprian Pchełka), Sebastian Strózik

Polonia: Mateusz Kuchta - Nikodem Zawistowski (46' Paweł Olszewski), Przemysław Szur, Michał Grudniewski (55' Michał Kołodziejski), Erjon Hoxhallari, Dani Vega (90' Szymon Kobusiński), Bartłomiej Poczobut, Krzysztof Koton, Xabi Auzmendi (70' Ernest Terpiłowski), Marcel Predenkiewicz (70' Mykyta Wasin, Łukasz Zjawiński

Żółte kartki: Svec, Pioterczak, Zaucha, Wojtkowski, Górski, Joao Tavares, Kukułowicz (Stal) oraz Szur, Wasin, Kołodziejski, Terpiłowski, Kuchta (Polonia)

Czerwona kartka: Michał Kołodziejski (Polonia) /88' - za drugą żółtą/

Sędzia: Albert Różycki (Łódź)