Podbeskidzie Bielsko-Biała naprawia sytuację w Betclic II lidze

Instagram / Podbeskidzie Bielsko-Biała / Konrad Forenc w barwach Podbeskidzia Bielsko-Biała

Podbeskidzie Bielsko-Biała zwyciężyło po raz trzeci z rzędu i jest coraz bliżej górnej połowy tabeli w Betclic II lidze. Zespół Krzysztofa Brede wygrał 2:0 z ŁKS-em II Łódź.

Trzy wygrane Podbeskidzia Bielsko-Biała to więcej niż dwie odniesione w 12 wcześniejszych kolejkach. Górale zderzyli się twardo z drugoligową rzeczywistością po spadku z Betclic I ligi i znaleźli się nawet w strefie spadkowej.

Bielszczanie nabrali odrobiny rozpędu i mają za sobą wygrane 3:2 z Resovią, 2:1 z Zagłębiem II Lubin i 2:0 z ŁKS-em II Łódź. Pokonanie łodzian pozwoliło Podbeskidziu powiększyć przewagę z trzech do sześciu punktów nad otwierającym strefę spadkową przeciwnikiem.

Oba gole dla Górali padły w drugiej połowie. W 66. minucie Lionel Abate Etoundi wykorzystał szansę na oddanie strzału na 1:0, wykorzystując błędy Krzysztofa Fałowskiego i Huberta Idasiaka. Otworzył wynik kopnięciem zza pola karnego. Bramka na 2:0 Marcina Biernata padła z kolei w 82. minucie po wrzutce z rzutu wolnego, której nie potrafili poskromić łodzianie.

ŁKS zagra w następnym meczu z GKS-em Jastrzębie. Podbeskidzie spróbuje przedłużyć serię wygranych w spotkaniu z KKS-em 1925 Kalisz.

ŁKS II Łódź - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:2 (0:0)
0:1 - Lionel Abate 66'
0:2 - Marcin Biernat 82'

ŁKS: Hubert Idasiak - Jakub Pawlak, Aleksander Ślęzak, Krzysztof Fałowski, Mateusz Książek, Mikołaj Lipień (67' Oliwier Sławiński), Wiktor Kościuk (85' Maksymilian Rozwandowicz), Jakub Pawłowski (75' Yuya Kamon), Aleksander Iwańczyk, Lamine Coulibaly (75' Franciszek Saganowski), Alan Siwek (66' Kacper Popławski)

Podbeskidzie: Konrad Forenc - Michał Willmann, Marcin Biernat, Jan Majsterek, Kacper Gach, Linus Ronnberg (75' Matej Mrsić), Paweł Czajkowski, Mateusz Kizyma, Lionel Abate, Bartosz Florek (75' Radosław Zając), Lucjan Klisiewicz (89' Paweł Tomczyk)

Żółte kartki: Kościuk, Kamon (ŁKS) oraz Biernat (Podbeskidzie)

Sędzia: Arkadiusz Nestorowicz (Biała Podlaska)