Anglia: Gol i żółta kartka Grzegorza Rasiaka

Kolejną bramkę w The Championship strzelił Grzegorz Rasiak. Napastnik Reading trafił w spotkaniu ze Scunthorpe United. Tego dnia w lidze angielskiej grali także inni Polacy.

Bartosz Zimkowski

Rasiak wystąpił od pierwszej do dziewięćdziesiątej minuty. Gola strzelił oczywiście po strzale głową i była to jego bramka numer sześć w obecnym sezonie. Do siatki rywali Rasiak trafił w 16. minucie, ale mecz zakończył się remisem 1:1. Polak dostał także żółtą kartkę.

Zwycięsko z tego dnia wyszedł natomiast Radosław Majewski. Polak również wystąpił od pierwszej do ostatniej minuty, a Nottingham Forest wygrało na wyjeździe ze Swanseą City 1:0. W ligowej tabeli zajmuje trzecie miejsce.

W League One drugi raz czyste konto zaliczył Bartosz Białkowski. Southampton wygrało z Tranmere 3:0. Zabrakło Marka Saganowskiego. Natomiast w Brendford nieźle poradził sobie Wojciech Szczęsny. Polski bramkarz nie puścił bramki w spotkaniu z liderem ligi - Leeds United.