Bundesliga: Bayer Leverkusen mistrzem jesieni, zwycięski jubileusz Borussii Dortmund

W sześciu sobotnich meczach ostatniej kolejki rundy jesiennej Bundesligi, kibice obejrzeli aż 26 goli. Fotel lidera na półmetku rozgrywek utrzymał Bayer Leverkusen, pokonując Borussię Moenchengladbach 3:2. Aptekarze pozostali jedynym zespołem, który w obecnym sezonie nie zaznał jeszcze goryczy porażki. Jubileusz stulecia klubu skromną wygraną z SC Freiburg uczciła Borussia Dortmund.

W tym artykule dowiesz się o:

W jedynym piątkowym spotkaniu, beniaminek z Mainz uległ ekipie Schalke 04 Gelsenkirchen 0:1. Szóste trafienie w rozgrywkach zapisał na swoje konto Jefferson Farfan. Po 17. kolejkach Niebiescy z dorobkiem 34. punktów plasują się tuż za plecami Bayeru Leverkusen.

Dokładnie sto lat temu - 19 grudnia 1909 roku, do życia powołana została Borussia Dortmund. Jedna z najbardziej utytułowanych niemieckich drużyn uczciła piękny jubileusz zwycięstwem na Signal Iduna Park, pokonując SC Freiburg 1:0. Wynik meczu ustalił w 19. minucie niezawodny Lucas Barrios. Zespół Jakuba Błaszczykowskiego zgarnął piąty komplet punktów z rzędu, przesuwając się na czwartą lokatę w tabeli.

Skutecznością błysnęli piłkarze Bayernu Monachium, którzy rozbili Herthę Berlin 5:2. Bawarczycy nie pozostawili złudzeń graczom stołecznej drużyny, którzy pragną jak najszybciej zapomnieć o fatalnej rundzie jesiennej. Mocny finisz podopiecznych Louisa van Gaala, pozwolił im zbliżyć się do lidera z Leverkusen na dwa oczka i tym samym pozostać w gronie ścisłych faworytów do końcowego triumfu.

Kolejny rozczarowujący występ zanotował broniący tytułu mistrza Niemiec VfL Wolfsburg, który na Commerzbank Arena we Frankfurcie zaledwie zremisował z Eintrachtem 2:2. Wilki wyraźnie nie potrafią odnaleźć formy z ubiegłego sezonu i trudno przypuszczać, aby na wiosnę zdołały nawiązać walkę z czołówką.

Przerwę zimową na prowadzeniu w ligowej tabeli spędzi Bayer Leverkusen. Aptekarze pokonali 3:2 Borussię Moenchengladbach, lecz zwycięstwo w sobotnim pojedynku nie przyszło im łatwo. Gdy Źrebaki w 54. minucie za sprawą trafienia Dante objęły prowadzenie, na Bay Arena zapachniało sensacją. Wystarczył jednak niespełna kwadrans, aby na listę strzelców wpisali się kolejno Eren Derdiyok i Toni Kroos, zapewniając gospodarzom cenne trzy punkty.

Schalke 04 Gelsenkirchen - FSV Mainz 1:0 (1:0)

1:0 - Farfan 12'

Borussia Dortmund - SC Freiburg 1:0 (1:0)

1:0 - Barrios 19'

Bayern Monachium - Hertha Berlin 5:2 (3:0)

1:0 - Van Buyten 16'

2:0 - Gomez 31'

3:0 - Robben 33'