Eredivisie: Zabójcze dwie minuty Heraclesa / Dramat Alkmaar

Trzy spotkania w ramach 21. kolejki Eredivisie zostały rozegrane we wtorkowy wieczór. Utratę trzech punktów rozpaczliwie broniącej się przed spadkiem do niższej ligi Sparty Rotterdam kosztowały dwie minuty rozluźnienia w spotkaniu z Heraklesem Almelo (2:0). Tymczasem od dna tabeli odbił się Willem II Tilburg, który dzięki zwycięstwu z Vitesse Arnhem (4:0) nie jest już najgorszą drużyną holenderskiej ekstraklasy.

Maciej Krzyśków

Wygrana Willem II Tilburg była dopiero trzecim zwycięstwem w sezonie dla piłkarzy z Willem II-stadion. Wszystkie gole w tym spotkaniu zostały zdobyte w drugiej połowie, a prawie 12 tysięcy kibiców wprawiali w radość, kolejno: Arjan Swinkels, Rydell Poepon, Said Boutahar oraz rezerwowy Darl Douglas.

Przepychanki z transferem Afonso Alvesa nie wychodzą ostatnimi czasy na dobre zawodnikom AZ. Trzy porażki w czterech kolejnych meczach - tak prezentuje się bilans podopiecznych Luisa van Gaala. Wygrana z NAC Breda wydawała się być pewna do 77. minucie, kiedy to na murawie pojawił się Fouad Idabdelhay. 19-letni Marokańczyk wpisal się na listę strzelców w 84. i 89. miuncie tym samym zapewniając piłkarzom NAC 9-te w tym sezonie zwycięstwo.