Puchar Włoch: Fiorentina, Udinese i Lazio uzupełniają stawkę

W jednym z najciekawiej zapowiadających się meczów 1/8 finału Pucharu Włoch Lazio Rzym wyeliminowało Citta di Palermo. Po innym interesującym pojedynku piłkarze Cesare Prandelliego ograli Chievo 3:2. Natomiast Udinese planowo odprawiło Lumezzane.

Adam Kiołbasa

ACF Fiorentina po emocjonującym spotkaniu wyeliminowała ekipę z Werony. Goście już od 7. minuty prowadzili po golu Granoche, ale w 35. minucie odpowiedział Adrian Mutu. Jednak po golu Bentivoglio to Gialloblu prowadzili do przerwy. W drugiej odsłonie podopieczni Cesare Prandelliego zdołali rozstrzygnąć losy rywalizacji na swoją korzyść. Fiołki wywalczyły promocję dzięki trafieniom Babacara oraz Mutu. Już tradycyjnie nawet w gronie rezerwowych zabrakło Michała Miśkiewicza.

Nie zawiodło Udinese Calcio, które tym samym w ćwierćfinale zmierzy się z AC Milanem. Friuliani nie mieli większych problemów z Lumezzane i zwyciężyli 2:0. O ich sukcesie zadecydowały bramki Lodiego (z rzutu karnego) oraz Bernardo Corradiego.

W ostatnim spotkaniu długo wiało nudą. Do 57. minuty nic się nie działo, ale wówczas fantastycznym strzałem popisał się Aleksandr Kolarov, który dał Biancocelestim prowadzenie. Od tego momentu przewaga Lazio zdecydowanie wzrosła i druga bramka wydawała się być tylko kwestią czasu. Tak też było w rzeczywistości, bo w 74. minucie Sergio Floccari ustalił wynik meczu na 2:0. W 1/4 finału rzymianie zmierzą się z ACF Fiorentiną.

Przypomnijmy, że Lazio jest obrońcą trofeum.

ACF Fiorentina - Chievo Verona 3:2 (1:2)
0:1 - Granoche 7'
1:1 - Mutu 35'
1:2 - Bentivoglio 38'
2:2 - Babacar 75'
3:2 - Mutu 77'
awans: Fiorentina

Udinese Calcio - Lumezzane 2:0 (1:0)