Marcel Reguła rozpoczął wspomniane starcie na ławce rezerwowych, a na boisku pojawił się już od początku drugiej połowy rywalizacji. W przerwie zmienił Mateusza Dziewiatowskiego.
Do wyłonienia zwycięzcy meczu 1/32 finału STS Pucharu Polski potrzebna była dogrywka. W niej próbkę swoich możliwości dał rezerwowy KGHM Zagłębia Lubin, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Przy drugim trafieniu popisał się kapitalnym rajdem (więcej TUTAJ).
ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Tak obserwował mecz. Słynny trener zaskoczył fanów
Reguła w tym sezonie błysnął już także w PKO Ekstraklasie, a jego forma nie uszła uwadze innych klubów. Zainteresowane są nim zespoły z Bundesligi, o czym poinformował portal goal.pl.
Obecna umowa 18-latka z Zagłębiem obowiązuje do 30 czerwca 2028 roku. W kontrakcie nie ma zapisanej żadnej klauzuli, która umożliwiałaby mu odejście po wpłaceniu określonej kwoty przez inny klub.
Reguła w trwających rozgrywkach ligowych rozegrał osiem meczów, w których zdobył dwie bramki i zaliczył tyle samo asyst. Jest młodzieżowym reprezentantem Polski. W kadrze narodowej do lat 21 wystąpił do tej pory w dwóch spotkaniach i raz wpisał się na listę strzelców.