Legia Warszawa zakończyła współpracę z Edwardem Iordanescu po 24 meczach. Szkoleniowiec zdobył Superpuchar Polski i wprowadził zespół do fazy grupowej Ligi Konferencji, lecz ostatnie wyniki pozostawiały wiele do życzenia.
W tle narastała frustracja trenera. Z rumuńskich publikacji i konferencji wynikało, że przeszkadzała mu szeroka rotacja i zmiany kadrowe. Z klubu odeszli ważni piłkarze, nowi mieli problem z poziomem lub przyszli zbyt późno, by wejść w rytm.
Obecnie Legia nie poinformowała o żadnych rozmowach z potencjalnymi kandydatami. Nazwisko Jacka Magiery pojawia się w doniesieniach medialnych, jednak według informacji podanych przez "Meczyki", Polski Związek Piłki Nożnej nie otrzymał sygnałów o zainteresowaniu jego osobą.
ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Co oni zrobili! Niesamowity gol w ósmej sekundzie
"Magiera jest obecnie asystentem Jana Urbana w polskiej reprezentacji, jego odejście wymagałoby zgody PZPN" - wynika z doniesień portalu.
Nowego trenera Legii możemy poznać dopiero podczas przerwy reprezentacyjnej w listopadzie. Klub rozważa różne opcje, zarówno z polskiego, jak i zagranicznego rynku, jednak konkretne decyzje jeszcze nie zapadły.
Po zakończeniu kariery zawodniczej w 2006 roku Jacek Magiera rozpoczął pracę trenerską w Legii. Zaczynał jako asystent, zdobywając cenne doświadczenie w pracy ze sztabem pierwszej drużyny pod różnymi trenerami.
Magiera przestał pełnić funkcję szkoleniowca "Wojskowych" w 2017 roku. Od tego czasu miał okazję prowadzić reprezentację Polski U-20, U-19, a także Śląsk Wrocław.